Strona główna Wiadomości Komendant główny policji skomentował skandaliczne słowa Janiny Ochojskiej

Komendant główny policji skomentował skandaliczne słowa Janiny Ochojskiej

0

Po wczorajszej akcji obronnej na granicy, podczas której policja zastosowała wobec agresywnych imigrantów, rzucających w służby kamieniami, grantami hukowymi i innymi niebezpiecznymi przedmiotami, środki przymusu bezpośredniego, głos w sieci zabrała prezes Polskiej Akcji Humanitarnej i europoseł Janina Ochojska. Stwierdziła ona, że polewanie wodą imigrantów w obecnej temperaturze jest niehumanitarne i skazuje tych ludzi na śmierć.

Ochojska podała: „”Użycie armatek wodnych na migrantów, którzy nie mają się gdzie osuszyć grozi śmiercią z powodu zamarznięcia. Obciąży ona Straż Graniczną i Mariusza Kamińskiego. Tragedia na granicy została wywołana przez Wasze błędy w zarządzaniu tą sytuacją. Ogarnijcie się. Można jeszcze coś zrobić”.

Do słów prezes PAH odniósł się sam komendant główny policji Jarosław Szymczyk: „Ciężko zachować spokój, kiedy się słyszy takie słowa. Ale wszyscy ci migranci, którzy byli po drugiej stronie, mieliby nadal suchą odzież, gdyby nie zaczęli rzucać kamieniami w funkcjonariuszy polskich służb i polskich żołnierzy. Z punktu widzenia policjanta nie ma żadnego znaczenia, czy rzuca to chuligan, czy migrant. Jak później lekarz szyje taką ranę, to tak samo boli. Ja nie oczekuję, żeby nas wszyscy kochali, ale elementarny szacunek dla tych, którzy narażają życie, się należy. To żadna odwaga zza klawiatury formułować tego typu oskarżenia. Odwagą jest stanąć naprzeciwko tych ludzi”.

Poprzedni artykułW sejmie o śmierci księdza. Posłanka lewicy krzyczała „dobrze mu tak”
Następny artykułImigranci opuszczają koczowisko pod Kuźnicą. Białorusini podstawili autokary [video]