Strona główna Biznes Konfederacja w Zakopanem zapowiada projekt ustawy antylocdownowej

Konfederacja w Zakopanem zapowiada projekt ustawy antylocdownowej [video]

0
Bosak

Dziś o 12 pod Wielką Krokwią w Zakopanem odbyła się konferencja prasowa Konfederacji z udziałem Krzysztofa Bosaka i Konrada Berkowicza. Politycy zapowiedzieli projekt ustawy antylockdownowej.

W mediach społecznościowych Konfederacja tak pisze o zamknięciu gospodarki:

Konfederacja od początku stoi na stanowisku, że wprowadzony przez rząd zakaz prowadzenia działalności gospodarczej jest nielegalny, wzywając do “opamiętania się i zejścia z drogi, która prowadzi nas na skraj przepaści. Musimy ratować naszą gospodarkę, przedsiębiorców i pracowników! Polityka lockdownów jest lekarstwem gorszym od choroby! Trzeba zatrzymać lockdown i natychmiast otworzyć gospodarkę.”

Poseł Krzysztof Bosak ogłosił, że w przyszłym tygodniu zaprezentowany zostanie projekt ustawy antylockdownowej. Ma się on opierać na pięciu głównych założeniach:

  1. zniesienie ograniczenia wszystkich branż
  2. zniesienie kar administracyjnych nakładanych na przedsiębiorców
  3. zniesienie przepisów pozwalających cofać pomoc publiczną dotychczas udzieloną za łamanie bezprawnych obostrzeń
  4. zniesienie obowiązku zwrotu środków z PFR
  5. zniesienie możliwości odmawiania pomocy na podstawie tego, czy ktoś korzysta z konstytucyjnej swobody prowadzenia działalności gospodarczej, czy nie

Bosak podziękował wszystkim włączającym się w protesty i tym, którzy biorą na siebie ryzyko by publicznie przeciwstawić się bezprawnym ograniczeniom wolności gospodarczej.

Poprzedni artykułPijany policjant spowodował kolizję. Usłyszał zarzuty
Następny artykułPrzed nami Puchar Świata w Zakopanem [PROGRAM ZAWODÓW]