Strona główna Wiadomości Koniec popularnego serwisu społecznościowego. Kończy działalność po 15 latach

Koniec popularnego serwisu społecznościowego. Kończy działalność po 15 latach

0

Z dniem 27 lipca br. działalność zakończy serwis społecznościowy Nasza Klasa, znany również pod nazwą nk.pl. Polskie medium społecznościowe działało 15 lat.

W czwartek właściciel portalu społecznościowego nk.pl, Ringier Axel Springer Polska ogłosił, że 27 lipca zostanie zamknięty. Serwis będzie funkcjonował do 27 lipca. Od wczoraj nie można już założyć nowego konta w serwisie. Użytkownicy portalu, którzy mieli wykupione dodatkowe usługi płatne mogą z nich korzystać do czasu zamknięcia działalności, lub złożyć wniosek o zwrot środków za niewykorzystanie usług.

Portal Nasza Klasa powstał w 2006 roku. Został stworzony przez studentów informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego – Macieja Popowicza, Paweł Olchawa, Michał Bartoszkiewicz i Łukasz Adziński w listopadzie 2006 roku. Dzięki portalowi uczniowie starszych roczników mogli odszukać starych znajomych ze szkolnych lat, tworząc klasy w poszczególnych szkołach. Nk.pl miało zadanie łączenia starych znajomych. Dzięki portalowi Polacy chętniej zaczęli korzystać z internetu i sieci społecznościowych. Dopiero po 2010 roku, kiedy popularny w naszym kraju stawał się Facebook, Nasza klasa zaczęła usuwać się w cień.

Poprzedni artykułLoteria dla zaszczepionych. Rząd rozdaje pieniądze
Następny artykułSzpilka pokonany. Różański znokautował go w pierwszej rundzie!