Strona główna Wiadomości Kraska przewiduje kiedy szczyt zachorowań

Kraska przewiduje kiedy szczyt zachorowań

0
Waldemar Kraska fot. gov.pl

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w ostatniej rozmowie na antenie Polsat News powiedział, że szczyt zachorowań na Covid-19 przewiduje się na drugą połowę sierpnia.

Wiceszef resortu zdrowia powiedział, że żadne państwo w tej chwili nie wprowadza obostrzeń, a zaleca się jedynie szczepienia.

Kraska w rozmowie Wydarzeń zauważył, że od maja znacząco wzrosła dzienna liczba zachorowań na koronawirusa. Rząd rekomenduje kolejne dawki szczepień.

Obecnie notujemy wzrost zakażeń koronawirusem o około 60 proc. Obecna liczba to 642 przypadków – zauważył Kraska. Wiceminister zaznaczył, że co trzeci wykonywany test jest pozytywny.

Obecnie współczynnik reprodukcji wirusa wynosi 1,45 – przekazał wiceminister. Wiceminister dodał, że w drugiej połowie sierpnia będzie szczyt letniej fali zachorowań na COVID-19. – Niestety, prognozy długoterminowe pokazują, że sytuacja może być trudniejsza na jesień- dodał.

Dodał też, że jeśli ktoś czuje się źle powinien, mimo upałów, zakładać maseczkę, by dbać o siebie i innych i zmniejszać ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Od 22 lipca wprowadzono możliwość otrzymania kolejnej dawki szczepionki. Jest to druga dawka przypominająca. Badania pokazują, że skuteczność jej jest zauważalna. Spada śmiertelność i współczynnik hospitalizacji- powiedział wiceminister.

źr. Polsat News

Poprzedni artykułLetnie GP w Wiśle: Wygrywa Stoch, całe podium polskie!
Następny artykułKiedy ruszy wypłata czternastek?