Strona główna Mężczyzna Ładowarka kołowa do tartaku – jak wybrać najlepszą?

Ładowarka kołowa do tartaku – jak wybrać najlepszą?

0
ładowarki kołowe everun

Jeszcze do niedawna naturalnym a wręcz jedynym środowiskiem pracy ładowarek były place budowy. Szybko jednak dostrzeżono ich potencjał i dziś są używane w wielu innych miejscach. Dzięki bogatej ofercie dodatkowego wyposażenia można wykonywać przy ich użyciu wszelkie prace- zarówno te mniej, jak i bardziej ciężkie czy precyzyjne. Ładowarki stanowią obecnie nieodzowną pomoc w każdym tartaku. Spośród wielu ich rodzajów to ładowarki kołowe wiodą prym. Jak jednak wybrać tą najlepszą? Na co zwrócić uwagę podejmując ostateczną decyzję? Przyjrzyjmy się temu tematowi nieco bliżej.

Ładowarka w tartaku – wielofunkcyjne zastosowanie przy pracy z drewnem

Są miejsca pracy, w których ładowarka stanowi nieocenioną pomoc dla człowieka i w znaczny sposób odciąża go fizycznie oraz w dużym zakresie przyśpiesza wykonywanie codziennych czynności. Jednym z takich miejsc jest tartak. Ładowarka wykorzystywana jest w nim do przewożenia, układania, podawania, załadunku, rozładunku czy sortowania drewna a więc niemal do wszystkich prac, wykonywanych w ramach obróbki drewna. Drewno jest dość ciężkim materiałem, dlatego trudno byłoby wykonywać wszelkie prace bez ładowarki, w takim samym zakresie jak z jej użyciem. Ponadto szeroki wybór osprzętu dedykowanego ładowarkom, które wykorzystywane mają być w tartakach, skutecznie pozwala dodatkowo zwiększać ich zakres funkcyjny. To wszelkiego rodzaju chwytaki, łyżki, zamiatarki i wiele innych, dzięki którym można wykonywać zadania o wiele większym wachlarzu, niż w przypadku typowych dla ładowarek zadań.

Ładowarki kołowe Everun – https://ladowarki-everun.pl/

Ładowarka kołowa do tartaku – na co zwrócić uwagę?

Ładowarka kołowa to sprzęt, który jest niezmiernie pomocny przy pracach związanych z obróbką drewna, takich jak chociażby tartak. Sprzęt taki, by służył nam przez długi czas i przynosił oczekiwane efekty, musi charakteryzować się odpowiednimi parametrami. Ważna jest przede wszystkim solidna i stabilna konstrukcja oraz właściwie dobrany do potrzeb zadań udźwig. W końcu maszyna nie zawsze wykorzystywana będzie na prostym, łatwym terenie. Ponadto duża ładowność, potrzebna do wywozu produktów ubocznych tartaku i . Drewno jest surowcem, który ze względu na swój kształt nie zawsze jest dość stabilny podczas przewożenia. Dlatego niezmiernie istotną kwestią jest bezpieczeństwo kierowcy. Przy wyborze ładowarki warto więc zwrócić uwagę na jej kabinę- wytrzymałość oraz widoczność. Dla komfortu osoby kierującej ważna będzie także prostota i wygoda obsługi- w końcu nieraz będzie w niej musiał spędzić cały dzień. Jeśli chcemy, by nasza ładowarka była wielofunkcyjna, warto zwrócić uwagę na osprzęt, który oferuje do niej producent. Dzięki temu w szybki i tani sposób znacznie zwiększymy zakres prac naszego sprzętu- jak chociażby dopinając w zimie pług, by pozbyć się zalegającego na placu śniegu.

Najlepsza ładowarka kołowa do tartaku

Na rynku, tak jak w przypadku innych przedmiotów, tak i tu dostępnych jest wiele modeli ładowarek kołowych, pochodzących od różnych producentów. Podejmując ostateczną decyzję warto jednak postawić na sprawdzoną, renomowaną firmę, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie tylko stajemy się właścicielami sprzętu o najlepszych parametrach, ale także otrzymać wszelkie wsparcie i serwis.

Jedną z takich firm jest Everun Polska. Oferowane przez nią ładowarki kołowe to jedne z najbardziej zwrotnych ładowarek w swojej klasie. Wyposażone są w przegubowy system skrętu, dzięki czemu z łatwością poruszają się po ograniczonym i trudnym terenie, będąc przy tym niezwykle stabilne. Ponadto są bardzo łatwe w prowadzeniu. Cechuje ich duża uniwersalność a każdy model z łatwością można skonfigurować odpowiednio do zadań związanych typowo z pracą w tartaku.

Czołowi producenci, chcąc w jak największym stopniu sprostać oczekiwaniom swoich klientów, starają się tworzyć taki sprzęt, by był on odpowiedzią na potrzeby przyszłego użytkownika. Everun Polska oferuje więc kilka modeli ładowarek kołowych, różniących się między sobą poszczególnymi parametrami tak, by klient mógł z łatwością wybrać sprzęt odpowiedni do zakresu prowadzonej przez siebie działalności.

Niezależnie od tego, czy klient wybierze ładowarkę kołową ER08, ER10, ER12, ER16, ER20 czy ER2 (w zależności od maksymalnego obciążenia znamionowego), modele te wyróżniają się stabilnością, niezawodnością, bezpieczeństwem oraz komfortem pracy a także łatwością doboru  osprzętu, dzięki któremu można dokonać łatwej i szybkiej konfiguracji, zaspokajającej wymagania pracy we współczesnym tartaku. Dzięki tym parametrom, każda ładowarka kołowa Everun idealnie posłuży do pracy w tartaku, jako solidna, niezawodna i komfortowa maszyna.

Poprzedni artykułPolscy skoczkowie wystartują w Obersdorfie. Negatywne wyniki testów!
Następny artykułCyfryzacja zasobów Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego