Strona główna Biznes Leasing drukarek i kserokopiarek – wszystko o leasingu maszyn biurowych

Leasing drukarek i kserokopiarek – wszystko o leasingu maszyn biurowych

0
Leasing drukarek i kserokopiarek

Niezależnie od tego, jaką specjalnością trudni się dana firma, każde biuro musi być wyposażone w co najmniej podstawowy sprzęt biurowy. Jest nim oczywiście drukarka lub kserokopiarka, pozwalająca na wydruk wszystkich niezbędnych dokumentów. A jest ich przecież tysiące. Jeśli nie chcemy, bądź nie mamy możliwości poniesienia jednorazowego kosztu przy zakupie tego rodzaju sprzętu, leasing będzie najlepszą formą finansowania, dzięki której nabędziemy sprzęt na korzystnych warunkach. Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany, niniejszy artykuł przybliżający tematykę leasingu maszyn biurowych być może pomoże Ci w podjęciu decyzji.

Czym jest leasing maszyn biurowych?

Leasing maszyn biurowych jest to rodzaj leasingu, który polega na przekazaniu przez jedną ze stron (leasingodawcę) określonego przedmiotu do użytkowania przez drugą stronę (leasingobiorcę) na wskazany w umowie czas oraz za określoną kwotę, którą płaci się w ratach. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla małych i średnich firm, które chcą korzystać z nowoczesnych urządzeń biurowych, lecz nie mają możliwości finansowych i nie mogą pozwolić sobie na zakup pożądanego sprzętu. Jest to doskonała alternatywa w stosunku do kredytu bankowego, jednocześnie dająca możliwość przetestowania urządzenia oraz podjęcia decyzji o jego zakupie, rezygnacji bądź skorzystania z innych, oferowanych przez danego leasingodawcę sprzętów.

W leasing można wziąć niemal wszystkie elementy potrzebne do firmowego biura, jednak największą popularnością cieszy się leasing drukarek i kserokopiarek. Dlaczego? Bowiem profesjonalny, dobrej jakości i sprawdzony sprzęt drukujący w postaci drukarek i kserokopiarek ma swoją cenę. Ponadto na rynku dostępnych jest tyle różnych modeli urządzeń drukujących, iż leasing będzie doskonałą okazją na wypróbowanie i wybór tych najlepszych dla nas i naszego biznesu.

Leasing drukarek i kserokopiarek

Zalety leasingu

Leasing maszyn biurowych jest często wybieraną opcją. Nic w tym dziwnego, bowiem to rozwiązanie charakteryzuje się wieloma zaletami. Spośród  najważniejszych mocnych stron leasingu drukarek i kserokopiarek wyróżnić możemy przede wszystkim:

– możliwość skorzystania z nowoczesnych urządzeń, przy jednoczesnym doborze sprzętu do potrzeb klienta- w ekspresowym tempie pojawiają się coraz to nowsze modele sprzętu drukującego wraz z rozbudowanymi funkcjami, leasing w przeciwieństwie do zakupu nie skazuje na konieczność użytkowania raz nabytego sprzętu przez długi czas;

– przystępną formę rozliczania, gdzie comiesięczne raty nie są zbyt wysokie i pozwalają utrzymać płynność finansową firmy- wiemy, że żaden dodatkowy koszt nas nie zaskoczy tym bardziej, że leasing obejmuje także bezpłatny serwis urządzenia;

– raty leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu, dzięki czemu możemy dodatkowo odzyskać podatek.

Rodzaje leasingu

Istnieją dwa rodzaje leasingu- leasing tradycyjny oraz leasing optymalny. Pierwszy z nich to taki, który charakteryzuje się możliwością nabycia przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy oraz za kwotę w niej określoną. Leasing optymalny zaś, który jest obecnie najczęściej stosowany, nie zawiera opcji zakupu po wygaśnięciu umowy, lecz klient zwraca maszynę firmie leasingowej bądź wymienia go na nowy i ma miejsce kolejna, nowa umowa. Ten rodzaj umowy pozwala na stały dostęp do najnowszych urządzeń a także w przypadku leasingu kilku przedmiotów z różną amortyzacją, daje możliwość leasingu w oparciu o jedną umowę.

Jak wygląda dzierżawa urządzeń?

Standardowa dzierżawa maszyn biurowych przebiega następująco. Początkowo analizowane są potrzeby danego klienta w oparciu o specyfikę i możliwości danej firmy a następnie dobierany najlepszy sprzęt, chyba że klient sam zgłosi się z chęcią leasingu konkretnego modelu dostępnego z oferty sprzedającego. Następnie określane są warunki oraz podpisana umowa  leasingowa. Urządzenia trafiają do leasingobiorcy, zaś leasingodawca przeszkala w obsłudze sprzętu, prowadzi także kompleksową obsługę eksploatacyjną. Klient opłaca comiesięczne raty lub rozlicza się w inny sposób, określony w umowie. W niektórych przypadkach bowiem brak jest czynszu miesięcznego a klient płaci jedynie za wydrukowane kopie bądź zakupuje wymaganą ilość materiałów eksploatacyjnych. Po upłynięciu czasu określonego w umowie następuje zwrot maszyn, ich zakup bądź wymiana na inne.

Leasing maszyn biurowych, w tym drukarek i kserokopiarek to doskonałe rozwiązanie współczesnych czasów dla wielu firm. Daje wiele możliwości, zaś całość odbywa się na przejrzystych zasadach i przy korzystnych nakładach finansowych.

Poprzedni artykułCovid 19. Raport o liczbie zakażeń w Polsce (17.11)
Następny artykułSesja rodzinna świąteczna – czy warto?