Strona główna Sport Lewandowski oficjalnie w FC Barcelona. Ile zarobi?

Lewandowski oficjalnie w FC Barcelona. Ile zarobi?

0

To już pewne. Robert Lewandowski rozpoczyna swoją przygodę z FC Barcelona. Napastnik Bayernu podziękował za pośrednictwem Facebooka za ostatnie osiem lat w klubie z Monachium:

Dziękuję kolegom z drużyny, członkom sztabu, kierownictwu klubu i wszystkim pracownikom, którzy zawsze mnie wspierali i którzy sprawili, że wspólnie mogliśmy zdobywać trofea dla FC Bayern Monachium. Jestem dumny z tego co razem osiągnęliśmy. Przede wszystkim dziękuję jednak kibicom, bo to wy tworzycie ten Klub. My piłkarze jesteśmy tu tylko przez chwilę. Dla mnie ta chwila trwała 8 wspaniałych lat i na zawsze pozostanie w moim sercu.

Robert Lewandowski w Barcelonie ma zarabiać rocznie 24 mln euro, czyli tyle co w Bayernie. Jak donoszą media, niemal połowę z tego co zarobi Lewy będzie musiał oddać katalońskiemu fiskusowi. Realnie zarobi więc ok. 12 mln euro. Inne źródła podają, że na rękę Lewy zgarnie 9 milionów euro rocznie, czyli 750 tysięcy miesięcznie, czyli ~ 190 tysięcy tygodniowo, czyli ~ 27 tysięcy dziennie.

W barwach Barcy Lewandowski ma zagrać przez najbliższe cztery lata. Lewy” zagrał dla Bayernu w 375 meczach, strzelił w nich 344 gole i zanotował 72 asysty. Wraz z Die Roten był osiem razy mistrzem Niemiec, raz wygrał Ligę Mistrzów, trzy razy Puchar Niemiec, pięć razy Superpuchar Niemiec, raz Superpuchar UEFA.

Na nowym kontrakcie Polaka zarobią też kluby, w których napastnik grał kiedyś:

Delta Warszawa- 100 tysięcy euro
Legia Warszawa- 250 tysięcy euro
Lech Poznań- 450 tysięcy euro
Znicz Pruszków- 450 tysięcy euro
Borussia Dortmund- 450 tysięcy euro
Varsovia- 600 tysięcy euro

Poprzedni artykułInflacja pędzi. GUS podał dane za czerwiec
Następny artykułKoniec z masowymi zwolnieniami z WF. Wystawią je tylko specjaliści