Strona główna Sport Lewandowski z 41 golem w sezonie. Pobije kolejny rekord Müllera?

Lewandowski z 41 golem w sezonie. Pobije kolejny rekord Müllera? [video]

0

Robert Lewandowski tydzień temu wyrównał strzelił 40. bramkę w tym sezonie Bundesligi i wyrównał rekordowy wynik Gerda Müllera. Dziś Polski napastnik miał szansę poprawić ten wynik w ostatniej kolejce tego sezonu. Dokonał tego w ostatniej minucie spotkania z Augsburgiem.

Robert Lewandowski mimo ścisłego krycia przez całe spotkanie, miał w trakcie meczu kilka okazji na zdobycie upragnionej 41 bramki w sezonie. Dokonał tego w ostatniej minucie ustalając wynik spotkania z Augsburgiem na 5-2. W zakończonym sezonie Polak strzelił 41 goli w 29 meczach. Lewandowski zdobył tym samym po raz szósty w historii tytuł króla strzelców niemieckiej Bundesligi. Kolejny w klasyfikacji- André Silva (Eintracht Frankfurt) miał 28 trafień.

Lewandowski ma już łącznie 277 bramek w Bundeslidze, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Bundesligi. Do rekordzisty- Gerda Müllera traci 88 goli.

To nie jedyny tytuł króla strzelców polskiego napastnika za granicą. W lidze słowackiej najwięcej trafień (19) zanotował 22-letni Dawid Kurminowski. Polak w ostatnim meczu tego sezonu strzelił cztery gole dla MŠK Žilina.

Poprzedni artykułSzpital tymczasowy na PGE Narodowym zawiesza działalność. Wypisują ostatniego pacjenta
Następny artykułLoteria dla zaszczepionych. Rząd rozdaje pieniądze