W sieci pojawił się film, na którym prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka rąbie drewno i mówi, że nie pozwoli zamarznąć Europie. Łukaszenka wspomina też o konkretnych politykach europejskich, wymienia m.in. prezydenta RP Andrzeja Dudę i premiera Mateusza Morawieckiego.
Nie pozwolimy Europie zamarznąć. Pomożemy naszym braciom, może oni kiedyś pomogą nam- mówi w propagandowym filmie prezydent Białorusi. Łukaszenka stoi pośród kawałków drewna, które własnoręcznie rąbie siekierą.
Meanwhile in Belarus, Alexander Lukashenko has been chopping up logs for Europeans
— Francis Scarr (@francis_scarr) September 14, 2022
"You think about everyone, Alexander Grigoryevich," says his crony, businessman Sergei Teterin pic.twitter.com/lIUsxKxmfQ
Rąbanie drewna ma pomóc Europie przed zimą. Najpierw należy pomóc najbardziej potrzebującym chłopom i robotnikom, dopiero później bogatym.
„Najważniejsze, żeby Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki nie zamarzli w Polsce. To są nasi sąsiedzi, może się opamiętają„.
Nie tak dawno inny propagandowy film wypuścił Kreml. Gazprom ma na nim zakręcić kurek z gazem dla Europy, którą w zimie pokrywa lód i śnieg, jak w epoce lodowcowej.
Russian Gazprom published a video "Winter will be big" where company turns off gas flow & ice age begins in Europe.
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) September 5, 2022
Do they really think they can kill thousands of Ukrainians, capture territories of another country, and Europe will look the other way, afraid of gas blackmail? pic.twitter.com/5Zwjg3x9su