Strona główna Top Magdalena Rzeczkowska z KAS nowym ministrem finansów?

Magdalena Rzeczkowska z KAS nowym ministrem finansów?

0

Media ogólnopolskie podają nieoficjalnie, że Magdalena Rzeczkowska sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej ma zostać nowym ministrem finansów.

Przypomnijmy, poprzedni szef resortu Tadeusz Kościński zrezygnował. Tymczasowo jego funkcje przejął premier Mateusz Morawiecki. Nieoficjalnie podaje się, że Rzeczkowska stanowisko objąć ma w przyszłym tygodniu.

„Od tej pory funkcję szefa resortu finansów pełnił premier Mateusz Morawiecki. To ma się zmienić w przyszłym tygodniu – wtedy to na stanowisko ministra finansów zostanie powołana Magdalena Rzeczkowska – wiceminister w tym resorcie, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej” – dowiedziała się dziennikarka polskatimes.pl Lidia Lemaniak.

Życiorys

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1998) oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim – Centrum Europejskie (2001). W latach 1998-2002r. pracowała w Głównym Urzędzie Ceł, od 2002 r. pracuje w Ministerstwie Finansów, ostatnio na stanowisku dyrektora Departamentu Ceł. Brała aktywny udział w działaniach związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej, współtworzyła ustawę Prawo celne i przepisy wykonawcze. W 2016 r. koordynowała całość procesu wdrożenia nowych przepisów Unijnego Kodeksu Celnego. Na przestrzeni ponad 20 lat pracy zawodowej inicjowała lub koordynowała proces wprowadzania szeregu rozwiązań prawnych i organizacyjnych wspierających działalność przedsiębiorców zaangażowanych w import i eksport towarów do krajów trzecich. Była także odpowiedzialna za przebieg procesu elektronizacji obsługi procesów celnych. Działania te zakończyły się sukcesem –100% zgłoszeń celnych jest obecnie obsługiwanych elektronicznie. Z jej inicjatywy wprowadzono nowatorskie rozwiązania prawne w zakresie trybu prowadzenia postępowania w sprawach celnych. W ostatnim czasie z powodzeniem przeprowadziła reformę w zakresie dokonywania odpraw celnych – wdrożenie Centrów Dokonywania Odpraw Celnych (CUDO).

W 2016 r. odznaczona brązową odznaką „Zasłużony dla Służby Celnej”, w 2018 r. uhonorowana „Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości”

Poprzedni artykułRząd przedłuża termin wypłaty świadczeń za pomoc uchodźcom
Następny artykułMike Tyson pobił w samolocie pasażera [video]