Strona główna Wiadomości Małgorzata Kożuchowska podziękowała straży granicznej za ochronę granic

Małgorzata Kożuchowska podziękowała straży granicznej za ochronę granic

0
Małgorzata Kożuchowska fot. źr. facebook

Polska aktorka i celebrytka, Małgorzata Kożuchowska, zabrała głos ws. sytuacji na granicy. We wpisie w mediach społecznościowych aktorka podziękowała służbom, w tym straży granicznej, broniących polskich granic z Białorusią.

Aktorka napisała na Instagramie:

„Moi Drodzy! Miniony tydzień był u mnie bardzo intensywny! Dwa różne plany zdjęciowe i spektakle w weekend spowodowały, że moja uwaga musiała być szczególnie skoncentrowana na pracy, a nie było to łatwe…Tak jak pewnie każdy z Was przejmuję się i przeżywam to, co dzieje się na naszej wschodniej granicy. Trudno normalnie funkcjonować mając przed oczyma obrazy, które codziennie widzimy w różnych serwisach informacyjnych. Setki, a nawet już tysiące ludzi sprowadzonych z premedytacją na granicę i uwięzionych przez bezwzględny reżim Łukaszenki. Ludzi oszukanych, wykorzystywanych jako naboje, żywe tarcze w nowym rodzaju wojny: wojny hybrydowej. Porażający cynizm białoruskiego dyktatora. Zostaliśmy postawieni w arcytrudnej sytuacji. Obrona naszych polskich i unijnych granic to nasz oczywisty obywatelski obowiązek, a jednocześnie obowiązek ludzki to pomoc tym, którzy bez tej pomocy stracą życie. Dziękuję i wspieram wszystkich pełniących służbę na granicy, dzięki Wam czujemy się bezpiecznie. Dziękuję też wszystkim, którzy niosą pomoc oszukanym migrantom, żeby ta „podróż” nie miała tragicznego końca w lesie. Modlę się za wszystkich ludzi dobrej woli i modlę się o pokój.
To, co uważam w tej chwili za bardzo ważne to jedność – niech nasz głos będzie głosem wszystkich Polaków wobec zagrożenia z zewnątrz – wiele razy w naszej historii udowodniliśmy, że to potrafimy”.

Dalej wskazała organizacje charytatywne, które pomagają potrzebującym.

To nie pierwsza celebrytka, która zabrała głos w sprawie obrony granic. Wcześniej działania służb skrytykowali m.in. Barbara Kurdej-Szatan, której za obrazę funkcjonariuszy grozi odpowiedzialność karna (prokuratura zajęła się jej wpisem) oraz Piotr Zelt, który nazwał pograniczników mordercami, podobnie jak Kurdej-Szatan.

Poprzedni artykułSejm przyjął kolejne ułatwienia w zatrudnianiu imigrantów
Następny artykuł150 żołnierzy z Wielkiej Brytanii ma wesprzeć Polskę w obronie granic