Strona główna Top Mamy w Polsce schrony? Rozpoczęła się akcja sprawdzania

Mamy w Polsce schrony? Rozpoczęła się akcja sprawdzania

0

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik powiedział w Polsat News, że:

Rozpoczęła się akcja sprawdzania schronów w Polsce. – We wszystkich powiatowych komendach straży pożarnych rozpoczęto inwentaryzację schronów.

Strażacy w całym kraju sprawdzają schrony i miejsca schronienia.

Mamy 62 tys. takich obiektów w całym kraju. Strażacy sprawdzają w jakim są stanie, czy są wyposażone, czy są zdolne do użytku. Jeśli nie, to będziemy podejmować działania, by je przystosowywać- mówił minister.

Zapytany dlaczego taka akcja ma miejsce dopiero pół roku od wybuchu wojny na Ukrainie stwierdził, że to rutynowe działania.

W czasie wojny lub innego stanu nadzwyczajnego jednostki straży pożarnej mają przekształcić się w formacje obrony cywilnej. Mają gasić, ratować, ewakuować, dostarczać jedzenie i zapewnić dach nad głową- podał Polsat.

Nasza straż blisko współpracuje ze strażakami ukraińskimi. Podpatrujemy, jak oni organizują swoją obronę cywilną i wyciągamy z tego wnioski. Chcemy budować system ochrony cywilnej w sposób bardziej dynamiczny. Bardzo duży nacisk nałożymy na pierwszą pomoc. Przygotowujemy się na najczarniejsze scenariusze. Do tego jesteśmy zobowiązani. Jesteśmy do nich przygotowani, choć istnieje małe prawdopodobieństwo, że one nastąpią- powiedział Wąsik.

Poprzedni artykułPomiary wilgotności – jakim narzędziem najlepiej wykonać oraz kiedy?
Następny artykułLeki z osocza ratują życie. Co robić, aby ich nie brakowało?