Strona główna Sport Matty Cash otrzymał obywatelstwo i udzielił wywiadu polski mediom

Matty Cash otrzymał obywatelstwo i udzielił wywiadu polski mediom [video]

0

Dziś w Pałacu Prezydenckim Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał wniosek Matty’ego Casha o potwierdzenie polskiego obywatelstwa. To oznacza, że obrońca angielskiego Aston Villa już w listopadzie będzie mógł zagrać w reprezentacji Polski. Przyspieszenie w sprawie obywatelstwa 24-letniego zawodnika nastąpiło na skutek rozmów prezesa PZPN Cezarego Kuleszy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Cash podziękował na Twitterze Prezydentowi Dudzie, który pochwalił się przyznaniu obywatelstwa zawodnikowi z Premier League.

O swoim wkładzie wspomniał również Prezes PZPN:

 Matty Cash spotkał się z selskcjonerem Paulo Sousą w sobotę w polskiej ambasadzie w Londynie w ramach projektu „Gramy dla Polski”. Podczas tego wydarzenia szansę na rozmowę z trenerami reprezentacji w różnych kategoriach wiekowych mieli najbardziej utalentowani piłkarze o polskich korzeniach mieszkający na co dzień w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Koordynator skautingu zagranicznego PZPN, Maciej Chorążyk cytowany przez ŁNP zaznacza, że Cash zgłaszał akces do gry w kadrze od trzech lat:– Trzeba podkreślić, że to Matty zgłosił się do nas dwa-trzy lata temu. Wypełnił profil na www.polskaut.pl i trafił do naszej bazy zawodników. Cash był wtedy podstawowym graczem Nottingham Forest, występującego na poziomie Championship, a więc bezpośrednim zapleczu angielskiej Premier League. – Nie ukrywam, że od razu zostało to dostrzeżone, bo jednak mówimy o zawodniku, który aspiruje już tylko do pierwszej reprezentacji. Można więc powiedzieć, że poprzez naszego skauta w Wielkiej Brytanii, Przemysława Soczyńskiego, jesteśmy z Mattym w kontakcie już od trzech lat.

Przez kilka ostatnich dni na portalu ŁNP pojawiło się kilka artykułów na temat tego zawodnika. M.in. wywiad z jego matką Barbarą. Sam Cash również udzielił wywiadu. Tutaj fragment rozmowy z Filipem Adamusem:

Na jakim etapie jest ta procedura? Jest szansa na zielone światło już w listopadzie?

Trzymam kciuki, by tak się stało. Wszelkie niezbędne dokumenty już zgromadziłem i przekazałem. Jak wspomniałem, spotkanie z selekcjonerem też było naprawdę obiecujące. Myślę, że poznamy więcej informacji w ciągu kilku najbliższych dni. Wszystko przebiega dobrze.

Gdybyś miał przedstawić polskim kibicom siebie jako piłkarza, jakbyś się opisał? Jakim jesteś zawodnikiem?

Głodnym sukcesów i pełnym pasji. W każdym meczu, na każdym treningu chcę wygrywać – dokładnie tak robię w swoim klubie, w Aston Villa. Jesteśmy drużyną z ogromną pasją. W stu procentach poświęcam się dla zespołu i chcę osiągać sukcesy. Dlatego myślę, że do reprezentacji Polski mógłbym pasować perfekcyjnie.

Wczoraj Cash połączył się zdalnie z dziennikarzami Kanału Sportowego w programie „Moc Futbolu”. Początek rozmowy z Cash’em od 1:00:00

Najbliższe mecze reprezentacja Polski rozegra w ramach eliminacji mistrzostw świata: 12 listopada zmierzy się na wyjeździe z Andorą, natomiast 3 dni później podejmie Węgry na PGE Narodowym w Warszawie. Paulo Sousa będzie mógł na te mecze powołać już prawego obrońcę Aston Villa.

Poprzedni artykułFIFA ukarała PZPN za zachowanie kibiców na meczu Albania-Polska
Następny artykułAndrzej Duda powołał nowych ministrów w rządzie Zjednoczonej Prawicy