Strona główna Top Matura 2022. Wiemy jakie tematy były na j. polskim

Matura 2022. Wiemy jakie tematy były na j. polskim

0

Dobiegł końca pierwszy z obowiązkowych egzaminów pisemnych matury 2022. Dziś maturzyści zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego. Mimo, iż oficjalne informacje CKE poda o 14:00, pierwsi maturzyści, którzy opuścili już sale dzielą się w sieci informacjami o tym, co znalazło się wśród tematów wypracowania z polskiego.

W arkuszu maturalnym znalazły się tematy tradycji w „Panu Tadeuszu”, relacji z drugim człowiekiem, jako źródła szczęścia w „Nocach i dniach” oraz interpretacja wiersza „Najkrótsza definicja życia” Józefa Barana.

W środę rano w sieci zauważono wzmożone wyszukiwanie haseł „Pan Tadeusz” i „Dziady”. Ewentualne przecieki o tematach wypracowań sprawdziły się więc częściowo.

Do egzaminu z j. polskiego podeszło w tym roku ok. 300 tys. absolwentów szkół średnich.

Żeby zdać maturę należy uzyskać 30 proc. punktów z trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych – języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Trzeba też podejść do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym, jednak nie ma on progu zdawalności i nie można go nie zdać.

6 maja na maturzystów czeka egzamin z matematyki, w 7 z języka angielskiego, który cieszy się największym zainteresowaniem wśród uczniów.

Poprzedni artykułOlbrzymie manewry wojskowe na Białorusi
Następny artykułSpektakularna końcówka Realu. Królewscy w finale Ligi Mistrzów [VIDEO]