Strona główna Top Morawiecki ostrzega przed kolejną falą pandemii

Morawiecki ostrzega przed kolejną falą pandemii

0

Premier Mateusz Morawiecki przewiduje, że jesienią może czekać nas kolejna fala Covid-19. W ostatnim wywiadzie powiedział:

Mam nadzieję, że nie, ale przestrzegam dzisiaj wszystkich przed tym, co może się stać jesienią. COVID może wrócić, dlatego zachowujmy zasady sanitarne. To jedna rzecz, ale druga to zaszczepmy się tą trzecią, albo czasami czwartą dawką. Ja sam za kilka tygodni chcę przyjąć czwartą dawkę, ponownie się zaszczepić.

Premier zauważył, że od ponad dwudziestu lat przyjmuje regularnie szczepionki przeciw grypie. Nakłaniał, by Polacy szczepili się.

Dodał, że:

Być może również na COVID ci, którzy będą się chcieli szczepić, będą się mogli zaszczepić co roku i jeśli będzie taka możliwość, to ja tę szczepionkę chciałbym przyjąć przed sezonem jesiennym, ponieważ uważam, że ona chroniła. Wszystkich do tego zachęcam. Im więcej osób zostanie zaszczepionych, tym większa szansa, że również unikniemy jakichkolwiek perturbacji gospodarczych.

Od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, podano 54 565 264 szczepionek. W pełni zaszczepiono 22 508 750 osób. Podano też 11 911 894 dawek przypominających.

Poprzedni artykułNad Polskę nadciągają tropikalne upały
Następny artykułPKN ORLEN przejmie kontrolę nad Grupą LOTOS