Strona główna Top Msza w wirtualnej grze bije rekordy popularności

Msza w wirtualnej grze bije rekordy popularności

0

Msza święta w wirtualnej rzeczywistości? I to na poważnie? Tak do sprawy podeszli młodzi ludzie, którzy grają na platformie Roblox. Chłopcy przenieśli do wirtualnej rzeczywistości liturgię mszy świętej, zachowując wszystkie modlitwy i części celebry jak w prawdziwej mszy.

Filmiki z mszy na Robloxie w ostatnich dniach biją rekordy popularności w sieci, głównie na Tik Toku.

Przenieść się do wirtualnej rzeczywistości na mszę św. można na You Tubie za pośrednictwem kanału YouTube Archidiecezja Lubelska Roblox. Nabożeństwo w grze spotkało się z licznymi komentarzami, a co ciekawe, spora liczba z nich jest pozytywna. Wielu młodych ludzi msze kojarzy z nudą, a dzięki grze mogą na nowo odkryć piękno liturgii.

Autorzy wirtualnych nabożeństw odpowiednio dobierają modlitwy i części mszy. Postaci naśladują księży. Msza odbywa się w katedrze, wystrój oddaje rzeczywisty widok kościoła z krzyżami, świecami.

Jeśli nie macie konta w grze Roblox, autorzy zachęcają do uczestnictwa przez serwer na Discordzie. Na każdym nabożeństwie obecnych jest kilka tysięcy wirtualnych wiernych.

Msza spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród duchowych. Popularny w sieci ksiądz z Podkarpacia, Sebastian Picur, docenił starania chłopaków, którzy znają doskonale liturgie, wiedzą co i gdzie powinno znajdować się w kościele. Ostrzega jednak, że msza święta jest czymś wyjątkowym i działania w grze nie mogą sprowadzić się do ośmieszenia liturgii. Dodatkowo uczestnictwo w mszy na Robloxie nie zwalnia od obowiązku niedzielnej eucharystii.

https://www.youtube.com/watch?v=lnQDqbUVgPI

Poprzedni artykułShopee wycofuje się z Polski
Następny artykułCyril Abiteboul dołączył do Hyundaia