Strona główna Świat „Musimy zatrzymać tragedię”. Morawiecki i Kaczyński już w Kijowie

„Musimy zatrzymać tragedię”. Morawiecki i Kaczyński już w Kijowie

0

Politycy trzech państw Unii Europejskiej dojechali już do Kijowa. Przypomnijmy, w podróż pociągiem do ogarniętej wojną stolicy Ukrainy wybrali się dziś premierzy Polski, Słowenii i Czech: Mateusz Morawiecki, Janez Jansa, Petr Fiala oraz Jarosław Kaczyński.

Premier Morawiecki poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że dojechali już do Kijowa:

„Ta wojna to wynik działań okrutnego tyrana, który atakuje bezbronnych cywili, bombarduje miasta i szpitale na Ukrainie!”.

„W jej wyniku świat stracił poczucie bezpieczeństwa, a niewinni ludzie giną i tracą dorobek całego życia. Musimy jak najszybciej zatrzymać tragedię, która dzieje się na Wschodzie. To dlatego, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierami Petrem Fialą i Janezem Janšą, jesteśmy w Kijowie”.

Na Twitterze szef polskiego rządu dodał w języku angielskim: „To tutaj, w rozdartym wojną Kijowie, tworzy się historia. To tutaj wolność walczy ze światem tyranii. To tutaj przyszłość nas wszystkich wisi na włosku. UE wspiera Ukrainę, która może liczyć na pomoc swoich przyjaciół – przywieźliśmy dziś tę wiadomość do Kijowa”.

O przyjeździe do Kijowa polityków państw zachodnich podał na Twitterze premier Ukrainy Denys Shmyhal.

„Premierzy Polski Mateusz Morawiecki, Słowenii Janez Jansza i Czech Petr Fiala przyjechali dziś do Kijowa w imieniu Rady Europejskiej. Odwaga prawdziwych przyjaciół Ukrainy. Omawialiśmy wsparcie dla Ukrainy i wzmocnienie sankcji przeciw rosyjskiej agresji”.

Poprzedni artykułNajnowsze dane o inflacji. Nie ma dobrych wieści
Następny artykułWizyta polityków w Kijowie przejdzie do historii [foto, video]