Strona główna Świat Na Mundialu w Katarze nie będzie miejsca dla tęczowych flag

Na Mundialu w Katarze nie będzie miejsca dla tęczowych flag

0

Organizatorzy tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej zastrzegli, że kibice, którzy będą chcieli wnieść na mecze flagi tęczowe, symbolizujące odniesienie do osób LGBT, zostaną pozbawieni przedmiotów.

Homoseksualizm w Katarze jest nielegalny. Akty seksualne między mężczyznami zagrożone są karą grzywny i pozbawienia wolności – informuje oficjalny profil polskiego MSZ.

Tęczowe flagi będą odbierane kibicom podczas piłkarskiego mundialu w Katarze. Nie będzie to traktowane jako łamanie praw społeczności LGBTQ, wręcz przeciwnie – jako przeciwdziałanie potencjalnym atakom ze strony innych fanów – stwierdził generał Abdulaziz Abdullah Al Ansari, cytowany przez PAP. – Jeśli nasze służby porządkowe nie odbiorą tęczowych flag, to może zrobić to ktoś inny.

Nie mogę zagwarantować zachowania całej widowni. Wszyscy zobaczą, że każdy jest mile widziany w Katarze, nawet jeśli mówimy o ludziach LGBTQ. Jesteśmy po to, aby gwarantować bezpieczeństwo podczas turnieju. Nieraz musimy zawczasu reagować, aby sytuacja nie wymknęła się spod kontroli. Nie zmienimy naszej religii na 28 dni mistrzostw świata.

Dwa lata temu władze jednak wstępnie zapewniały, że flagi społeczności lgbt będą mile widziane podczas wydarzenia.

Poprzedni artykułGlik do Królikowskiego: Ciebie popi***ło do końca idioto?
Następny artykułJakub Moder zerwał więzadła krzyżowe. Występ na Mundialu zagrożony