Strona główna Ciekawostki Najlepszy prezent na gwiazdkę dla chłopaka i dziewczynki – top 10

Najlepszy prezent na gwiazdkę dla chłopaka i dziewczynki – top 10

0
najlepszy prezent na gwiazdkę dla chłopaka i dziewczynki top 10

Gwiazdka tuż, tuż. Zanim więc rozpoczniemy świąteczne, kulinarne przygotowania, warto wcześniej pomyśleć o odpowiednich prezentach dla swoich bliskich. Z pewnością jako pierwsze zadbamy o dzieci, bowiem to właśnie im świąteczne upominki sprawiają najwięcej radości i to one najbardziej ich oczekują. Często jednak zastanawiamy się nad tym, jakie zabawki będą odpowiednie dla chłopca, a jakie dla dziewczynki. Przygotowaliśmy więc zestawienie TOP 10 najlepszych prezentów, które będą uniwersalne i świetnie sprawdzą się dla każdego dziecka, bez względu na płeć.

Należy bowiem pamiętać, by nie poddawać się przestarzałym stereotypom, według których jeszcze kilka lat temu dziewczynka bawiąca się samochodami uchodziła za typową „chłopczycę”, zaś widząc bawiącego się lalkami chłopca mówiono, że przeważają w nim geny kobiece. Tymczasem dziś specjaliści zdecydowanie przestrzegają przed tego typu kategoryzowaniem dzieci, bowiem wszystkie zabawki prócz swoich funkcji zabawowych, pełnią także inne, bardzo istotne, wpływające na prawidłowy rozwój dziecka i ucząc go nowych umiejętności, przydatnych w dorosłym życiu.

1. Autko na akumulator

Ta zabawka podbiła dziecięce serca. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki uwielbiają jazdę autem na akumulator, dzięki czemu choć w niewielkim stopniu mogą poczuć się jak prawdziwi kierowcy. Co więcej, jest to nie tylko źródło doskonałej zabawy, ale także pierwsze kroki, przygotowujące i uczące zasad prawidłowego poruszania się po drodze. Wybór jest naprawdę ogromny, zarówno pod względem marek samochodów i innych pojazdów, które niekiedy są idealną kopią prawdziwych modeli, jak również pod względem kolorystyki oraz bogatego wyposażenia.

2. Drabinka gimnastyczna

Każde dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu. Niekiedy wyjście na podwórko czy boisko nie jest możliwe, dlatego drabinka gimnastyczna z pewnością okaże się trafionym prezentem. Tym bardziej, że nowoczesne, wielofunkcyjne drabinki gimnastyczne stwarzają nie tylko doskonałe warunki do aktywności, ale także są miejscem fantastycznej zabawy- dzięki dodatkowym akcesoriom, takim jak lina do wspinania, huśtawka czy kółka gimnastyczne, drabinka staje się prawdziwym placem zabaw. Dziecko z pewnością ucieszy się z takiego wyposażenia swojego pokoju i chętnie pochwali się nim swoim kolegom.  

3. Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne doskonale rozbudzają dziecięca wyobraźnię oraz sprawiają, że dziecko chętnie spędza czas na zabawie, jednocześnie zdobywając poszczególne umiejętności i wiedzę. Zabawki takie bardzo angażują dzieci i w zależności od rodzaju uczą mówić, liczyć, chodzić, śpiewać.

4. Klocki

Klocki- chyba nie ma dziecka, które nie kochałoby się nimi bawić. Budowa pierwszych domków, wież, pojazdów to doskonały sposób na rozwijanie dziecięcych zdolności manualnych oraz rozbudzanie ich kreatywności. Tym bardziej, że na rynku dostępne są rozmaite rodzaje klocków- duże, plastikowe klocki, składające się z kilku elementów będą najlepsze dla najmłodszych dzieci, zaś klocki konstrukcyjne bądź też klocki zdalnie sterowane RC z pewnością przypadną do gustu nieco starszym pociechom.

5. Kuchnie dla dzieci

Kulinarne wybryki to coś, co fascynuje każde dziecko. Nic dziwnego, bowiem uważnie obserwują swoich rodziców, chcąc ich naśladować w codziennych czynnościach. Oczywiście nie powinniśmy im tego zabraniać, natomiast pewne czynności mogą być dla nich niebezpieczne. Doskonałą alternatywą jest więc kuchnia dla dzieci, w której z powodzeniem będą mogły rozwijać swoje kulinarne aspiracje.

6. Kolejki dla dzieci

„Jedzie pociąg z daleka” to piosenka, którą chętnie śpiewają dzieci. Z pewnością będą więc szczęśliwe,  gdy otrzymają kolorowy pociąg z wagonikami. Może to być zarówno drewniana lokomotywa, jak i kolejka elektryczna, która będzie doskonałym odwzorowaniem tej prawdziwej. Samo układanie torów i innych elementów infrastruktury będzie ciekawym doświadczeniem, zaś zabawa gotową kolejką prawdziwą „wisienką na torcie”.

7. Rowerek trójkołowy

To trafiony prezent dla młodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na rowerze. Model trójkołowy będzie do tego idealny- jest na tyle mobilny, iż nie utrudnia dziecku poruszania się oraz stabilny, dzięki czemu w pełni bezpieczny dla dziecka. Niektóre z nich posiadają dodatkowo specjalną rączkę umożliwiającą rodzicom popychanie rowerka a także odkręcane kółka boczne, dzięki którym rowerek rośnie wraz z dzieckiem.

8. Zabawki zdalnie sterowane

Samochody sterowane za pomocą pilota lub joysticka to doskonała forma zabawy bez względu na wiek, tym bardziej, że istnieje bardzo duży wybór tego typu zabawek- począwszy od samochodów, poprzez wszelkie inne pojazdy, po roboty i drony. Dzięki nim można urządzać wyścigi, budować specjalne tory i ćwiczyć swoje umiejętności manualne.

9. Gry planszowe

Dzieci uwielbiają spędzać czas przed telewizorem, tabletem czy telefonem. Oczywiście pewne minimum jest wskazane i wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, jednak nie należy zapominać także o tym, by jego umiejętności rozwijać także w inny sposób. Świetnie sprawdzą się więc rozmaite gry planszowe, dostosowane do wieku dzieci, które prócz tego, że uczą i bawią, pozwolą na wspólne, rodzinne spędzenie czasu, zwłaszcza świątecznego. 

planszówki - prezent na gwiazdkę  dla chłopaka i dziewczynki

10. Pluszaki

Ulubiony misiu, kotek czy postać z bajki w postaci mięciutkiej przytulanki to nie tylko zabawka, ale także codzienny towarzysz lub pierwszy przyjaciel każdego dziecka. W dzień będzie uczestnikiem rozmaitych zabaw i aktywności dziecka, w nocy zaś utuli do snu, dzięki czemu z pewnością będzie łatwiej zasnąć i śnić kolorowe sny.

Dzieci mają ten niesamowity dar, iż potrafią cieszyć je nawet niewielkie rzeczy. Nowa zabawka z pewnością wywoła na ich twarzy szeroki uśmiech i pozwoli na długi czas zająć ich atrakcyjną i rozwijającą na wielu płaszczyznach zabawą.

Poprzedni artykułTarcza antyinflacyjna wchodzi w życie. Od dziś tańsze paliwo
Następny artykuł„Auschwitz dla nacjonalistów”. Skandaliczne hasło na wiecu w obronie TVN