Strona główna Świat Najwięksi gangsterzy XXI wieku

Najwięksi gangsterzy XXI wieku

0

W XXI wieku nastąpił wzrost przestępczości zorganizowanej, a gangi i organizacje mafijne umocniły swoją pozycję w miastach na całym świecie. Te potężne i niebezpieczne grupy są odpowiedzialne za większość przestępstw, które mają miejsce we współczesnym świecie, a osoby, które nimi przewodzą często przybierają maskę szanowanych przez społeczeństwo ludzi.

Jednym z najbardziej znanych gangsterów XXI wieku jest Salvatore „Toto” Riina, który był szefem sycylijskiej mafii. Riina, znany jako „Bestia” ze względu na swoją brutalną taktykę, był odpowiedzialny za terror na Sycylii, który trwał przez dziesięciolecia. W końcu został aresztowany w 1993 roku, po długiej obławie, a później skazany na dożywocie.

Kolejnym potężnym gangsterem XXI wieku jest Joaquín „El Chapo” Guzmán, który był przywódcą kartelu Sinaloa w Meksyku. El Chapo był znany ze swojej przebiegłej i bezwzględnej taktyki i przez wiele lat był w stanie wymykać się władzom, zanim ostatecznie został schwytany w 2016 roku. Później został skazany na dożywocie w Stanach Zjednoczonych.

W Ameryce Południowej jednym z najbardziej przerażających gangsterów XXI wieku jest Pablo Escobar, który był przywódcą kartelu Medellín w Kolumbii. Escobar był odpowiedzialny za przemyt ogromnych ilości kokainy do Stanów Zjednoczonych, dzięki czemu stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Ostatecznie zginął w strzelaninie z policją w 1993 roku.

Innym wybitnym gangsterem XXI wieku jest Semion Mogilewicz. Urodzony na Ukrainie w 1946 roku Mohylew jest uważany za jednego z najpotężniejszych szefów przestępczości zorganizowanej na świecie. Uważa się, że jest przywódcą osławionej „Czerwonej Mafii”, potężnej rosyjskiej zorganizowanej grupy przestępczej. Mohylewicz jest znany ze swojego zaangażowania w szeroki zakres działalności przestępczej, w tym handel narkotykami, handel bronią i prostytucję. Uważa się również, że ma bliskie powiązania z rosyjskim rządem i został opisany przez FBI jako „najbardziej niebezpieczny gangster na świecie”.

Innym potężnym gangsterem XXI wieku jest Al Capone, który był przywódcą Chicago Outfit w czasach prohibicji. Capone, który był znany ze swojego ekstrawaganckiego stylu życia i brutalnych taktyk, był jednym z najpotężniejszych gangsterów w Stanach Zjednoczonych, a ostatecznie został aresztowany i skazany za uchylanie się od płacenia podatków w 1931 roku.

Te osoby to tylko kilka przykładów z wielu potężnych i niebezpiecznych gangsterów, którzy działali w XXI wieku. Ich zbrodnie i nielegalne działania wywarły ogromny wpływ na społeczeństwo, a ich nazwiska będą pamiętane przez wiele lat.

Tekst oryginalny: https://medium.com/@wesley.michalczyk

Autor: Wesley Michalczyk

Poprzedni artykułJakie są najnowsze funkcje pralek?
Następny artykułPolskie podium w Engelbergu! Kubacki drugi, Żyła trzeci [video]