Strona główna Top Narodowcy zawieźli chryzantemy na cmentarz polski w Wilnie

Narodowcy zawieźli chryzantemy na cmentarz polski w Wilnie

0

Narodowcy zagospodarowali 1000 chryzantem pozostałych przedsiębiorcom po zamknięciu przez rząd cmentarzy. Kwiaty trafiły na polski cmentarz w Wilnie.

Cmentarz na Rossie, to miejsce, w którym pochowano wiele ważnych dla Polski postaci. Spoczywają na nim liczni artyści, ludzie nauki, działacze społeczni. Na cmentarzu spoczywa także serce Józefa Piłsudskiego i jego matka – Maria Piłsudska.

Narodowcy odwiedzili kwatery żołnierzy walczących o polską Wileńszczyznę w trakcie wojen o granice państwa w latach 1919-1920, w okresie II wojny światowej i Polaków pomordowanych przez Litwinów i Niemców w Ponarach. Oprócz chryzantem zapłonęły znicze i pojawiły się wieńce. W kaplicy wileńskiego cmentarza spoczywają prochy Powstańców Styczniowych.

Modliliśmy się za dusze wszystkich poległych patriotów na Wileńszczyźnie i oddaliśmy hołd ich ofierze, tworząc z kwiatów kompozycję miecza koronacyjnego Królów Polski.

Relacjonuje prezes Ruchu Narodowego, poseł Konfederacji- Robert Winnicki

Dziś w Wilnie! Przywieźliśmy ponad 1000 chryzantem. Trafiły na cmentarz polski na Rossie, na którym pochowanych jest…

Opublikowany przez Roberta Winnickiego Sobota, 14 listopada 2020

Chryzantemy się nie marnują a my oddajemy hołd walczącym o wolność tych ziem, którzy spoczywają na tym legendarnym cmentarzu. – napisali Wszechpolacy na Facebooku.

Relacje z akcji przeprowadził prezes Młodzieży Wszechpolskiej- Ziemowit Przebitkowski.

Poza działaczami Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej akcje wsparli polscy patrioci z Ruchu Młodzieży Polskiej na Wileńszczyźnie oraz zasłużona radna Wilna, pani Renata Cytacka.

Poprzedni artykułTragiczny wypadek pod Kraśnikiem. Nie żyje dwóch 19-latków
Następny artykułCovid 19. Raport o liczbie zakażeń w Polsce (16.11)