Strona główna Sport Nie żyje były piłkarz i trener Lechii Gdańsk. Miał 44 lata

Nie żyje były piłkarz i trener Lechii Gdańsk. Miał 44 lata

0

Dziś w wieku 44 lat po przebyciu ciężkiej choroby nowotworowej zmarł Marek Szutowicz. Były piłkarz Lechii Gdańsk po skończeniu kariery trener przygotowania motorycznego w tym klubie oraz w młodzieżowej reprezentacji Polski.

W pierwszej drużynie Lechii Gdańsk zadebiutował 7 września 1996 roku w drugoligowym meczu z Szombierkami Bytom. Lechia spadła po tym sezonie do III ligi a Szuto zaczął grać w innych lokalnych klubach.

W sezonie 2002/03 wzmocnił odbudowującą się Lechię, która opierała się głównie na młodych piłkarzach i powrót doświadczonych zawodników był bardzo potrzebny.

30 kwietnia 2004 zanotował swój ostatni występ w Lechii Gdańsk. Był to ostatni występ Biało-zielonych w IV lidze- sezon zakończyli awansem do III ligi. Pomagał już wówczas jako asystent pierwszego szkoleniowca. Kontynuował tę pracę po zakończeniu kariery ciesząc się z kolejnych awansów Lechii.

Później był członkiem sztabu szkoleniowego m.in. Tomasza Kafarskiego, Bogusława Kaczmarka, Pawła Janasa czy Michała Probierza. W kadrze młodzieżowej współpracował z trenerem Andrzejem Zamilskim. Za przygotowanie motoryczne Szutowicz był odpowiedzialny do połowy 2014 roku.

Marek Szutowicz od 2016 roku związany z Jaguarem Gdańsk. Gdy zaczęły się jego problemy zdrowotne, koledzy z drużyny zainicjowali akcję pomocy dla Szuta. Akcja odbiła się szerokim echem w środowisku piłkarskim. Na licytacje trafiło blisko 40 koszulek piłkarskich, m.in. od: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Kamila Glika, Sebastiana Mili, Deleu, Sławomira Peszki czy Rafała Murawskiego.

Poprzedni artykułEmreli na zwolnieniu lekarskim po wczorajszym zajściu z kibicami
Następny artykułGIS wycofuje ze sprzedaży popularne orzeszki ziemne