Strona główna Świat Nie żyje Królowa Elżbieta II. Kto zasiądzie na tronie?

Nie żyje Królowa Elżbieta II. Kto zasiądzie na tronie?

0

W czwartek po południu Pałac Buckingham oraz BBC informowało o złym stanie zdrowia monarchini. Stan zdrowia Królowej Elżbiety II nagle uległ pogorszeniu. Do Pałacu Balmoral w Szkocji, gdzie przebywała, zaczęli zjeżdżać się krewni, na czele z synem Karolem i wnukami.

W mediach pojawiły sie spekulacje, że Elżbieta zmarła. Polskie tabloidy już po południu wypuszczały fake newsy, że Królowa nie żyje.

Oficjalną informację Pałac Buckingham oraz BBC News przekazały wieczorem.

Elżbieta II była drugą najdłużej panującą władcą na świecie oraz, od 9 września 2015, najdłużej panującym monarchą brytyjskim. Poprzedni rekord należał do królowej Wiktorii. 

Elżbieta wstąpiła na tron w 1952 roku, w wieku 26 lat, po śmierci ojca króla Jerzego VI, jako jego najstarsza córka.

Na liście do tronu znajduje się ponad sześć tysięcy członków rodziny Windsorów. Na jej szczycie jest książę Karol, syn zmarłej królowej Elżbiety II i jej męża księcia Filipa. Co jakiś czas w mediach pojawiają się jednak plotki, że Karol zamierza zrzec się pierwszeństwa na rzecz swojego najstarszego syna Williama– podał Polsat News.

Na razie jednak Brytyjczycy nie są chyba w stanie myśleć o przyszłości tronu. Odeszła historyczna postać, uwielbiana i kochana przez społeczeństwo. Mimo wielu spekulacji na temat jej panowania, traktowania chociażby synowej księżnej Diany, przejdzie do historii jako niezłomna królowa.

Miała 96 lat.

Poprzedni artykułObowiązkowa rządowa aplikacja na nowych smartfonach?
Następny artykułLondon Bridge i Spring Tide- plany działań po śmierci Królowej Elżbiety II