Strona główna Top Nie żyje ks. Radziszewski. Zginął w wypadku na Chorwacji

Nie żyje ks. Radziszewski. Zginął w wypadku na Chorwacji

0

Potwierdzono śmierć kolejnej osoby w wypadku na Chorwacji. To ks. Grzegorz Radziszewski, salezjanin. Informację o śmierci duchownego przekazali Salezjanie z Warszawy:

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Księdza Grzegorza Radziszewskiego SDB, który zginął w wypadku polskiego autobusu w Chorwacji.

Dziękując za wszelkie dobro, które śp. ks. Grzegorz spełnił na ziemi, prośmy w naszych modlitwach Boga, aby przyjął Go do radości nieba.

Na Chorwacji pojawia się coraz więcej osób z Polski, które przyjeżdżają tu by potwierdzić identyfikację zmarłych, bądź odwiedzić poszkodowanych w sobotnim wypadku. Kwestie prowadzenia sprawy, identyfikacji zwłok etc. prowadzi strona chorwacka w ścisłej współpracy z polską ambasadą.

Wśród potwierdzonych ofiar znalazła się też s. Janina Mateusiak z Jedlni. Śmierć siostry potwierdzono na internetowej stronie Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek:

Nasza s. Janina Mateusiak zginęła w wypadku autokaru jadącego do Medjugorie w dniu 6.08.2022 r. Prosimy o modlitwę za jej duszę, a także o powrót do zdrowia s. Urszuli, s. Emmanueli oraz wszystkich poszkodowanych.

W katastrofie zginęło łącznie 12 osób, a 32 zostały poszkodowane. Wstępnie policja zakładała, że kierowca mógł zasłabnąć, bądź zasnąć w trakcie jazdy. Obecnie nie wyklucza się tezy, że przyczyną wypadku mógł być wystrzał jednej z opon. Obaj kierowcy pojazdu również nie żyją.

Poprzedni artykułMłody piłkarz zamordowany maczetą
Następny artykułRanni w chorwackim wypadku wracają do Polski