Nie żyje Anita Zarychta, 22-letnia pływaczka. Informację o śmierci sportsmenki przekazał klub TS Akwedukt Kielce:
Nie tak miał wyglądać dzisiejszy post.
W dniu wczorajszym dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W nocy z niedzieli na poniedziałek, w wieku 22 lat zmarła nasza była zawodniczka Anita Zarychta. Rodzinie i przyjaciołom Anity składamy kondolencje i wyrazy współczucia.
22-letnia zawodniczka zmarła nagle, dzień po występie w Akademickich Mistrzostwach Polski.
Zawodniczka była wychowanką STS Skarżysko-Kamienna. Karierę kontynuowała w klubach Barakuda Starachowice i KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki podał w komunikacie po śmierci Zarychty:
Wielokrotna finalistka Mistrzostw Polski, także wielokrotna medalistka Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego. Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, w ostatnich dniach reprezentowała krakowską uczelnię w Akademickich Mistrzostwach Polski.