Strona główna Świat Nie żyje Tina Turner. Legendarna piosenkarka miała 83 lata

Nie żyje Tina Turner. Legendarna piosenkarka miała 83 lata

0
Fot. Wikimedia Commons

Nie żyje piosenkarka Tina Turner. Wokalistka miała 83 lata – podała agencja Reutera. Znana na całym świecie piosenkarka zmarła po długiej chorobie w Szwajcarii, w swoim domu.

„Swoją muzyką i bezgraniczną pasją życia oczarowała miliony fanów na całym świecie i zainspirowała przyszłe gwiazdy. Dziś żegnamy drogiego przyjaciela, który pozostawił nam wszystkim swoje największe dzieło: swoją muzykę” (…) Tino, będzie nam Ciebie bardzo brakowało” – podano w oświadczeniu po śmierci piosenkarki.

Tina Turner, właśc. Anna Mae Bullock (ur. 26 listopada 1939 w Nutbush zm. 24 maja 2023 w Küsnacht) – piosenkarka soulowa i rockowa, autorka tekstów, choreografka, tancerka, muzyk, aktorka, producentka i pisarka urodzona w Stanach Zjednoczonych oraz posiadająca obywatelstwo Szwajcarii

Należała do grupy artystów, którzy zdefiniowali główny nurt rocka lat 80. XX wieku. Była jedną z najbardziej dochodowych artystek pod względem sprzedaży koncertów na świecie i jednym z najpopularniejszych artystów w historii[7]. Szacuje się, że nakład ze sprzedaży wszystkich wydawnictw Turner wynosi ponad 180 mln egzemplarzy, co czyni ją rockową artystką z największą liczbą sprzedanych nagrań.

Niektóre źródła podają jednak, że liczba sprzedanych przez nią płyt wynosić może nawet 200 mln sztuk. Ze względu na dokonania zawodowe nazywana jest „królową rock and rolla”

Poprzedni artykuł17 lat temu odszedł „Trener Tysiąclecia”
Następny artykułSłowacja przywraca kontrole na wewnętrznych granicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj