Strona główna Top Nieciekawa noc na granicy z Białorusią

Nieciekawa noc na granicy z Białorusią

0

To była nieciekawa noc na odcinku granicy polsko-białoruskiej.

„Na odcinku PSG Bobrowniki 12 obywateli Iraku nielegalnie dostało się na stronę Polski przechodząc przez graniczną rzekę Świsłocz. Wszyscy zostali zatrzymani” – poinformowała straż graniczna.

Jak podają media, 2 marca 2022 r. weszło w życie rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na obszarze 183 miejscowości przy granicy z Białorusią, w tym w 115 w województwie podlaskim i w 68 w województwie lubelskim. Obowiązuje ono do 30 czerwca 2022 r.

Na granicy polsko-białoruskiej trwa budowa muru mającego na celu ochronę granic i zapobieganie próbom nielegalnego przedzierania się imigrantów z Białorusi do Polski.

Budowana przez Polskę zapora na granicy polsko-białoruskiej ma wzmocnić bezpieczeństwo Państwa przy jednoczesnym poszanowaniu interesów przyrody. W trosce o potrzeby migracyjne dzikich zwierząt, będzie ona wyposażona w specjalne przejścia dla zwierząt w celu likwidacji efektu barierowego – analogicznie, jak przy budowie autostrad. Powołany mocą ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej Zespół ds. przygotowania i realizacji zabezpieczenia granicy państwowej rekomenduje najlepsze rozwiązania dla tej inwestycji – również w zakresie ochrony środowiska. Gwarantuje to zapewnienie braku istotnych negatywnych oddziaływań na środowisko – w tym na obszary Natura 2000.

Poprzedni artykułWizyta polityków w Kijowie przejdzie do historii [foto, video]
Następny artykułGlik w szpitalu. Doznał kontuzji w czasie meczu [foto]