Strona główna Top Niedzielski chciałby obowiązku szczepień dla pewnych grup społecznych

Niedzielski chciałby obowiązku szczepień dla pewnych grup społecznych

0
Minister zdrowia A. Niedzielski, fot. gov.pl

W rozmowie z Grzegorzem Kępką w programie „Graffiti” na antenie Polsat News, minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że jego zdaniem pewne grupy społeczne powinny mieć obowiązek szczepienia się przeciwko Covid-19. Jego zdaniem obowiązkowi powinni podlegać nauczyciele, medycy oraz służby mundurowe.

Zapytany o pracowników handlu stwierdził, że tu nie widzi konieczności szczepienia.

Niedzielski powiedział, że Polska stoi na 23 miejscu w rankingu światowym dotyczącym liczby ludności, jaka zaszczepiła się przeciw Covid-19.

Staram się patrzeć na to zjawisko z dwóch stron, ponieważ jeśli chodzi o szczepienia chociażby na grypę czy inne działania profilaktyczne, to też wypadamy kiepsko w zestawieniach europejskich – mówił.

Chcąc zachęcić niezdecydowanych do przyjęcia iniekcji przyznał, że przygotowywane są pewne rozwiązania zachęcające. Dodał, że szczepienia się dobrowolne:

Uważam jednak, że ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień, natomiast w przypadku pewnych grup, które są najbardziej z jednej strony narażone, a z drugiej też odpowiadają w sensie społecznym za pewne zwiększone ryzyko transmisji, to z punktu widzenia mojego te grupy rzeczywiście powinny podlegać obowiązkowi szczepień – powiedział

Poprzedni artykułAmantadyna hamuje wirusa Sars-Cov-2. Jest stanowisko badaczy
Następny artykułWylosowano pary 1/4 Fortuna Pucharu Polski [video]