Strona główna Polityka Niedzielski i flaga OUN. Społeczeństwo oburzone

Niedzielski i flaga OUN. Społeczeństwo oburzone

0

W sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski gościł w jednym z lwowskich szpitali. Podczas wizyty w jednej z sal wisiała flaga nacjonalistów ukraińskich z OUN. Zdjęcie wywołało falę komentarzy i zniesmaczenie wśród społeczeństwa.

Czarno-czerwona flaga banderowska kojarzy się w Polsce z jednym z najgorszych okresów, ludobójstwem w Małopolsce Wschodniej i na Wołyniu, zbrodni na Polakach nierozliczonej po dziś dzień.

Wielki szacunek dla narodu ukraińskiego za walkę. Naszą rolą, jak i innych państw Europy, jest pomoc – mówił podczas wizyty we Lwowie Niedzielski.

Marcin Hałaś, poeta i publicysta skomentował „Ministrowi rządu RP nie przeszkadza, że jest podejmowany w pomieszczeniu, w którym wisi flaga OUN (…). Minister przekazuje dary. Ukraińcy nie wahają się do takiej sali zaprosić ministra rządu RP” – napisał na Twitterze.

Poseł Robert Winnicki również skrytykował postawę rządu:

Minister @a_niedzielski powinien jasno oświadczyć, że przy takiej fladze żadnego spotkania nie będzie odbywał. Swoją drogą to skandaliczne, że uwagi nie zwrócił obecny na miejscu przedstawiciel @MSZ_RP. Naprawdę, nie potraficie zadbać o to minimum godności?

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat, że nie była to oficjalna flaga spotkania:

Poprzedni artykułOrlen wydłuża promocję na paliwo. Sprawdź do kiedy
Następny artykułZ ostatniej chwili! Kurski odwołany z TVP