Strona główna Wiadomości Niedzielski o obowiązku szczepień medyków. Trwają dyskusje nad nauczycielami

Niedzielski o obowiązku szczepień medyków. Trwają dyskusje nad nauczycielami

0
Minister zdrowia A. Niedzielski, fot. gov.pl

Minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Polsat News powiedział, że w tym tygodniu, albo tygodniu po świętach wejdzie w życie obowiązek szczepień dla medyków. Trwają rozmowy z ministrem edukacji, Przemysławem Czarnkiem na temat obowiązku wśród nauczycieli.

Szef resortu zdrowia powiedział, że: „Jeżeli chodzi o obowiązek szczepień to absolutnie grupa medyków będzie temu podlegała – powiedział, zaznaczając, że rozmawiał z przedstawicielami różnych branż. I oni są absolutnie na tak”.

„Będzie wprowadzony obowiązek szczepień dla medyków, albo w przyszłym tygodniu, albo w tygodniu poświątecznym – powiedział Niedzielski. – Czekam na stanowisko samorządów zawodowych. mam deklaracje ze strony liderów czy przewodniczących, że w przyszłym tygodniu będzie takie wspólne stanowisko – powiedział.

Jeśli idzie o obowiązek wśród nauczycieli: „

Jeżeli chodzi o nauczycieli to prowadzę dyskusję z panem ministrem Czarnkiem. jedynym argumentem, który nas różni to kwestia spojrzenia na to na ile wprowadzenie tego obowiązku może zagrozić stabilności nauki”.

Poprzedni artykułPolski żołnierz zbiegł na Białoruś. Dezercja czy porwanie?
Następny artykułKolosalne podwyżki cen energii od nowego roku