Strona główna Wiadomości Niedzielski o pandemii. Będzie powrót testów?

Niedzielski o pandemii. Będzie powrót testów?

0

Minister zdrowia Adam Niedzielski w czwartkowej rozmowie w Polsat News zauważył, że w ostatnim czasie wzrasta liczba zachorować na Covid-19. Tylko dziś odnotowano 1068 nowych zakażeń wirusem.

Mimo, iż mamy tendencję wzrostową zachorowań, rząd nie wprowadza na razie masowego testowania i kwarantanny. Nie oznacza to jednak, że takie plany nie są przygotowywane.

Szef resortu zdrowia powiedział w wywiadzie:

Przede wszystkim musimy przeorientować sposób monitorowania epidemii, w sytuacji kiedy część społeczeństwa jest zaszczepiona, część społeczeństwa przechorowała. Ciężar monitorowania zdecydowanie przechodzi z liczby przypadków, dziennych infekcji na to, jak wygląda sytuacja w szpitalach. To jest w tej chwili główny parametr, który będzie służył podejmowaniu decyzji i od niego będzie zależało to, jakie środki będziemy uruchamiali.

Jeżeli te liczby hospitalizowanych będą oscylowały wokół progów, które uznamy za krytyczne, to wtedy będziemy przywracali masowe testowanie oraz zwiększymy liczby łóżek covidowych. Wojewodowie są przygotowani na to, żeby na nowo uruchamiać szpitale tymczasowe. Te plany są gotowe, czekają po prostu na decyzję.

– Ja chcę też wszystkich uspokoić, że mimo tych wzrostów, które obserwujemy, to na razie nie są przedziały, które uruchamiają procedury zarządzania kryzysowego, które stosowaliśmy- zapewniał minister.

Poprzedni artykułWakacje z Kartą Dużej Rodziny
Następny artykułBezrobocie w Polsce. Rząd podał najnowsze dane