Strona główna Wiadomości Niedzielski popełnił przestępstwo? Jest wniosek z podejrzeniem

Niedzielski popełnił przestępstwo? Jest wniosek z podejrzeniem

0

Konfederacja za pośrednictwem Michała Wawera, złożyła zawiadomienie do prokuratury dot. zmarnotrawienia przez Adama Niedzielskiego miliardów złotych ze Skarbu Państwa na zakup dziesiątków milionów niepotrzebnych szczepionek. Przestępstwo z art. 296 par. 3 kk jest zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Zarzuca się ministrowi zdrowia, że w czasie pełnienia swej funkcji, a więc od sierpnia 2020 roku do marca 2022 roku, Adam Niedzielski naraził Skarb Państwa na wielką szkodę majątkową. Jako osoba odpowiedzialna za działania w czasie trwania pandemii Covid-19 zobowiązał się on do kupna i odebrania ponad 205 mln dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi, tj. ok 5 dawek na jednego obywatela.

Zakupiono 200 mln szczepionek za kilkanaście MILIARDÓW ZŁOTYCH, a dużą część z nich można już teraz tylko WYLAĆ DO ZLEWU! Adam Niedzielski zmarnował miliardy złotych ze Skarbu Państwa na zakup milionów niepotrzebnych szczepionek. Mamy najprawdopodobniej do czynienia z jedną z największych afer i przykładów defraudacji publicznych pieniędzy w historii. Tego nie można zamieść pod dywan!- podają zwolennicy Konfederacji.

Poprzedni artykułGazprom wstrzymuje dostawy gazu do Polski
Następny artykułNowe oznakowanie radiowozów polskiej policji