Strona główna Sport Novak Djoković sceptyczny wobec szczepień. Nie wystąpi w Australii?

Novak Djoković sceptyczny wobec szczepień. Nie wystąpi w Australii?

0

Wśród sportowców niewiele jest osób, które otwarcie sprzeciwiają się szczepieniom przeciwko Covid-19. Wiele związków sportowych wręcz zaleca szczepionki, na niektóre wydarzenia nawet kibice niezaszczepieni nie mogą się pojawić.

Fenomenem wśród sceptyków jest tenisista Novak Djoković. Serb jasno i wyraźnie zaznacza swoją niechęć do przyjęcia szczepionki. Rok temu w czerwcu, podczas pierwszych z rozgrywek tenisowych zaraz po wybuchu pandemii, miał pozytywny test na koronawirusa. Serbski sportowiec uważa, że nie jest przebadana substancja, jaką wstrzykujemy sobie w ciała.

Mimo, że w wielu miejscach szczepienia są wymagane, Djoković bez problemu poradził sobie podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. Mimo braku iniekcji na Covid-19 mógł swobodnie wziąć udział w rozgrywkach, przemieszczać się w wiosce olimpijskiej i nie podlegał restrykcjom. Zbliżające się jednak zawody w Australii mogą okazać się dla Djokovicia niezbyt przyjemne.

„Władze Australii ogłosiły bowiem, że osoby, które nie mają zaświadczenia szczepienia nie zostaną wpuszczone do kraju. Będzie to naturalnie dotyczyć również sportowców. W tym tenisistów, którzy mają zagrać w styczniowym Australian Open.- podał portal Weszlo.com”.

Podobne zdanie do Serba mają inni tenisiści. Gilles Simon oraz Stefanos Tstitipas, który wyraził się jakiś czas temu, że zaszczepi się dopiero wtedy, kiedy będzie naprawdę musiał, czyli wówczas jeśli nie będzie innej drogi, aby grać w turniejach rangi ATP.

Poprzedni artykułEuroposłanka Lewicy chce podwyższenia podatku na mięso i mleko
Następny artykułAwaria w elektrowni atomowej w Rosji. Czy powietrze w Polsce jest czyste?