Strona główna Top Nowa 40-metrowa drabina wozu strażackiego złamała się. Straż wycofuje sprzęt z użytku

Nowa 40-metrowa drabina wozu strażackiego złamała się. Straż wycofuje sprzęt z użytku

0

Niedługo nowym sprzętem nacieszyli się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. W czasie testowania, nowa 40-metrowa drabina wozu strażackiego złamała się. Komenda Głowna PSP wycofuje w trybie natychmiastowym cały sprzęt z użytkowania w kraju. Głos w sprawie złamania drabiny wydał producent sprzętu.

Informujemy, że na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie), podczas testów nowego samochodu specjalnego z drabiną SCD40 firmy Rosenbauer, doszło do awarii drabiny.

W wyniku zdarzenia żaden ze strażaków nie odniósł obrażeń.

Testy wykonywane były według standardowej procedury zalecanej przez producenta przed wprowadzeniem nowego samochodu do użytkowania w działaniach ratowniczo – gaśniczych.

Komendant główny PSP polecił natychmiastowe wycofanie z użytkowania wszystkich pojazdów marki Rosenbauer z drabiną mechaniczną o wysokości 40 metrów i więcej- przekazała Komenda Główna PSP.

W październiku ubiegłego roku do podobnego wypadku doszło w Katarze. Tam w wyniku wypadku śmierć poniosło trzech strażaków.

Tymczasem firma dostarczająca sprzęt, wydała oświadczenie, w którym… zaleca używanie drabiny do 32 metrów.

Poprzedni artykułCo się stało ze studentką? Po 26 latach sprawa wraca
Następny artykułPrezydent USA ponownie odwiedzi Polskę