Strona główna Wiadomości Nowe ustalenia ws. Marszu Niepodległości. Będzie państwową inicjatywą

Nowe ustalenia ws. Marszu Niepodległości. Będzie państwową inicjatywą

0
Marsz Niepodległości fot. MN 2016

Dziś po południu Anita Czerwińska, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości poinformowała, że upaństwowiono Marsz Niepodległości. Przypomnijmy, sądy zakazały organizacji wydarzenia środowiskom narodowym po skardze prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Trzaskowski żądał zakazu po wpisaniu MN przez wojewodę mazowieckiego jako wydarzenia cyklicznego.

Marsz Niepodległości będzie miał charakter państwowy; apelujemy o godne przejście marszu, który nie traci swojego społecznego charakteru”– powiedziała we wtorek w Sejmie rzeczniczka PiS.

W tym samym czasie Jan Józef Kasprzyk szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych powiedział, że: „Wydarzenie, które według sądów nie może być uznawane dalej za cykliczne i nie może mieć pierwszeństwa przed innymi zgromadzeniami, zorganizuje Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych”.

Dodał, że „uroczystość rozpocznie się zgodnie z pierwotną wolą społecznych organizatorów wydarzenia o godz. 13.00 na rondzie Romana Dmowskiego”.

„Następnie uczestnicy Marszu Niepodległości przejdą tradycyjną trasą. Natomiast w Parku Skaryszewskim delegacje złożą kwiaty pod popiersiem jednego z ojców naszej Niepodległości Ignacego Jana Paderewskiego. W uroczystości złożenia kwiatów weźmie udział wojskowa asysta honorowa. Bezpieczeństwo uczestnikom obchodów zapewni Policja i Żandarmeria Wojskowa” – czytamy w piśmie.

Poprzedni artykułProkuratura wszczęła śledztwo ws. obelżywego wpisu Barbary Kurdej-Szatan
Następny artykułMichał Probierz odchodzi z Cracovii. Podziękował klubowi i kibicom