Strona główna Top Nowelizacja podatków. Koniec z ulgą dla klasy średniej

Nowelizacja podatków. Koniec z ulgą dla klasy średniej

0

W piątek odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, w trakcie której szef rządu zapowiedział zmiany w ustawie o PIT.

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o PIT, który zakłada obniżenie od 1 lipca dolnej stawki tego podatku z 17 proc. do 12 proc. – Przyjazne podatki to podatki niskie, proste i sprawiedliwe. Dlatego Polacy w tych niestabilnych czasach mogą mieć oparcie w państwie- powiedział premier.

Zapowiedział także likwidację ulgi dla klasy średniej.

Likwidujemy słusznie krytykowaną tzw. ulgę dla klasy średniej. Ale jednocześnie obniżamy stawkę PIT do 12 proc. i to jest najmocniejsza obniżka od wielu lat, która obejmie miliony podatników. Dodał, że jest to zmiana korzystna dla większości podatników, a neutralna dla reszty. Podnieśliśmy kwotę wolną od podatku. Jeszcze wcześniej obniżyliśmy podatek z 18% na 17% i zwiększyliśmy Koszty Uzyskania Przychodu oraz podnieśliśmy próg podatkowy do 120 tys. zł. Realizujemy proste i konkretne rozwiązania.

Rząd PiS w tak trudnych czasach nigdy nie chowa głowy w piasek, szukamy rozwiązań, najlepszych możliwych rozwiązań po to żeby nasz system podatkowy był jak najbardziej prosty, jak najbardziej sprawiedliwy- powiedział szef rządu.

Premier powiedział: Proponujemy ustawę, która ureguluje te rozwiązania i może wejść w życie, jeżeli proces legislacyjny na to pozwoli; już od 1 lipca br. Efekty tych reform będą pozytywne i spowodują, że częściowo złagodzimy gospodarcze skutki tej wojny.

Poprzedni artykułDonald Tusk osiągnął wiek emerytalny. Ile dostanie były premier?
Następny artykułWstrząsy w kopalni Zofiówka. Trwa akcja ratunkowa