Strona główna Sport Oficjalnie: Superpuchar Europy 2024 w Polsce

Oficjalnie: Superpuchar Europy 2024 w Polsce

0
Fot. Shutterstock

Najbliższy mecz Superpucharu Europy odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Decyzja ta została potwierdzona przez Polski Związek Piłki Nożnej.

– To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas UEFA. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej w Europie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Bardzo się cieszymy, że w 2024 roku będziemy mogli zorganizować w Polsce kolejny finał jakże prestiżowych rozgrywek. Na starcie zwycięzcy Ligi Mistrzów z triumfatorem Ligi Europy będzie patrzył cały świat. To z pewnością wielki sukces polskiej federacji. Organizacja takich wydarzeń jest jednym z naszych celów, które konsekwentnie realizujemy – stwierdził prezes PZPN Cezary Kulesza cytowany przez stronę federacji.

Polska jeszcze nigdy nie była gospodarzem meczu o Superpuchar Europy. Dwukrotnie jednak nasz kraj miał okazję gościć finalistów Ligi Europy. W 2015 roku Sevilla Grzegorza Krychowiaka pokonała w Warszawie Dnipro Dniepropietrowsk, natomiast 6 lat później w Gdańsku Villareal pokonał po rzutach karnych Manchester United.

Tegoroczny Superpuchar Europy zorganizowano 16 sierpnia w greckim Pireusie. Swoje pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach zdobył wtedy Manchester City.

Poprzedni artykuł„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara
Następny artykułPoszukują go listem gończym w całej Polsce