Strona główna Świat Orlen wchodzi na Węgry. Paliwo będzie tam tańsze niż w Polsce

Orlen wchodzi na Węgry. Paliwo będzie tam tańsze niż w Polsce

0

Polska spółka Orlen wchodzi na Węgry. PKN Orlen poinformował, że wchodzi w posiadanie 185 punktów na Węgrzech i Słowacji. Dotychczasowo większość stacji nazywała się Lukoil, obecnie zmieni nazwę na Orlen.

Jak podały Kresy.pl

Od piątku samochody z zagranicznymi rejestracjami nie mogą tankować na Węgrzech paliwa po cenie urzędowej. Oznacza to, że węgierscy kierowcy kupią paliwo na stacjach Orlenu za ok, 5,6 zł/l. W Polsce średnia cena to ok. 7,35 zł/l.

Lukoil były w większości stacjami prowadzonymi przez prywatnych przedsiębiorców. PKN Orlen uzyska ponad 7 proc. udziału w rynku węgierskim i będzie tam czwartym koncernem pod względem ilości stacji.

Prezes Orlenu Daniel Obajtek mówił:

Rozszerzamy naszą sieć sprzedaży detalicznej i równolegle rozważamy dalszą ekspansję, tak aby zgodnie ze strategią, do 2030 r. w regionie pod polską marką Orlen działało co najmniej 3,5 tys. stacji. Akwizycja stacji na nowych rynkach jest elementem realizowanego przez nas procesu budowy multienergetycznej firmy.

Część społeczeństwa nie kryje oburzenia faktem, iż ceny paliw na stacjach Orlen będą dużo niższe niż w Polsce. Rząd tłumaczy to tym, iż paliwa na Węgrzech są jednymi z najtańszych w całej Europie.

Poprzedni artykułRząd przedłużył Tarczę antyinflacyjną
Następny artykułDziś Dzień Dziecka. Poznajcie historię