Strona główna Polityka Parlament Europejski krytycznie ws. pozytywnej oceny polskiego KPO

Parlament Europejski krytycznie ws. pozytywnej oceny polskiego KPO

0

Parlament Europejski przyjął krytyczną rezolucję ws. pozytywnej oceny polskiego Krajowego Planu Odbudowy. PE wyraził niepokój wobec tego, iż Komisja Europejska dała „zielone światło” dla Warszawy.

Parlament jest zaniepokojony tym, iż 1 czerwca Komisja Europejska dała przyzPolska doszła do porozumienia z Komisją Europejską w zakresie KPO po wielu miesiącach żmudnych negocjacji. Niestety zarówno w Parlamencie Europejskim jak i w Polsce są siły, które chcą to porozumienie rozbić. To byłoby szkodliwe dla Polski. Liczymy, że tak się nie stanie i radykałowie nie będą szkodzić jedności Unii Europejskiejwolenie dla Polski. Sprawę skomentował rzecznik rządu Piotr Muller.

Grupa radykałów w Parlamencie Europejskim kolejny raz bezpodstawnie atakuje nasz kraj. To niestety pokazuje, że w dyskusjach w tym gremium kolejny raz zwycięża polityczna bijatyka zamiast merytorycznej debaty.

Polska doszła do porozumienia z Komisją Europejską w zakresie KPO po wielu miesiącach żmudnych negocjacji. Niestety zarówno w Parlamencie Europejskim jak i w Polsce są siły, które chcą to porozumienie rozbić. To byłoby szkodliwe dla Polski. Liczymy, że tak się nie stanie i radykałowie nie będą szkodzić jedności Unii Europejskiej- mówił.

Parlament Europejski przyjął rezolucję krytykującą Komisję Europejską za akceptację polskiego Krajowego Planu Odbudowy. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 411 eurodeputowanych, przeciw było 129 a 31 wstrzymało się od głosu- podał Wprost.

Poprzedni artykułRada Polityki Pieniężnej znów podwyższyła stopy procentowe
Następny artykułNarodowcy pielgrzymowali na Jasną Górę. Upamiętnili mjr Marię Mirecką-Loryś