Strona główna Top Patostreamer Wojciech O. zatrzymany po incynencie w Kaliszu

Patostreamer Wojciech O. zatrzymany po incynencie w Kaliszu

0

Policja poinformowała, że dzisiaj rano funkcjonariusze zatrzymali Piotra R., Wojciecha O. i Marcina O., którzy zostaną doprowadzeni do Prokuratury w związku ze zorganizowanym przez nich wydarzeniem 11 listopada w Kaliszu, podczas którego wyrażano nienawiść na tle narodowościowym.

11 listopada uczestnicy wydarzenia w Kaliszu przemaszerowali na Główny Rynek gdzie spalili tekst Statutu Kaliskiego. Wydany przez księcia wielkopolskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r. dokument nadawał przywilej tolerancyjny dla Żydów. Podczas przemówień padło wiele haseł pełnych nienawiści, co zszokowało opinię publiczną. Jednak nie powinno to dziwić nikogo kto śledził do tej pory aktywność patostreamera i jego współpracowników.

Postacie te nie mają nic wspólnego ze środowiskiem narodowym. Kilka lat temu znany publicysta Leszek Żebrowski zdekonspirował Wojciecha O. określając go jako przebierańca i postać próbującą podszywać się pod środowisko znane w Polsce m.in. z organizacji Marszu Niepodległości w Warszawie.

Zatrzymani w związku z niedopuszczalnymi zachowaniami, jakich dopuścili się podczas wydarzeń w Kaliszu są doprowadzani do Prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty nawoływania do nienawiści (art. 256 kodeksu karnego) i znieważenia na tle narodowościowym (art. 257 kodeksu karnego).

Sprawę zatrzymania organizatorów wydarzenia w Kaliszu skomentował koordynator służb specjalnych:

Poprzedni artykułKolejna grupa imigrantów zmierza do granicy [video]
Następny artykułImigranci opuścili obozowisko i szturmują granicę [VIDEO]