Strona główna Sport Paulo Sousa oficjalnie odszedł z reprezentacji Polski. Komunikat PZPN

Paulo Sousa oficjalnie odszedł z reprezentacji Polski. Komunikat PZPN

0

Polski Związek Piłki Nożnej rozwiązał kontrakt z selekcjonerem reprezentacji Polski Paulo Sousą. O rozstaniu z Portugalczykiem poinformował na Twitterze prezes PZPN Cezary Kulesza. Sousa o chęci rozstania z Polską kadrą poinformował w drugi dzień świąt.

Niedługo później na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej ukazał się oficjalny komunikat:

Decyzją Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej umowy z trenerem Paulo Sousą i jego współpracownikami zostały rozwiązane z dniem 29 grudnia 2021 roku. Porozumienie zawarte z byłym selekcjonerem oraz członkami jego sztabu gwarantuje Federacji odszkodowanie za wcześniejsze rozwiązanie umowy.

„Praca z reprezentacją Polski to wielki honor i przywilej. Dlatego nie mogło być naszej zgody na tak lekceważące podejście trenera do piłkarzy i współpracowników, a przede wszystkim do milionów kibiców, dla których kadra narodowa jest świętością. Funkcję selekcjonera reprezentacji Polski musi pełnić osoba, która oprócz odpowiedniego doświadczenia i umiejętności ma szacunek do tego stanowiska. Traktujemy tę sytuację jako cenną lekcję dla całego środowiska piłkarskiego, by w odpowiedni sposób od samego początku ułożyć współpracę z nowym szkoleniowcem” – powiedział Prezes PZPN Cezary Kulesza.

Decyzja o wyborze nowego selekcjonera reprezentacji Polski zostanie ogłoszona po zakończeniu rozmów z kandydatami.

Sousa podziękował za współpracę na swoim Instagramie. Komentarze polskich kibiców pod tym komunikatem mówią wszystko o stosunku do Portugalczyka:

Chwilę po rozstaniu z reprezentacją Polski Sousa został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro. Na oficjalnej stronie kluby pojawia się sporo negatywnych komentarzy pod adresem Portugalczyka od kibiców z Polski.

Mocny komentarz wobec byłego już selekcjonera opublikował na Twitterze dyrektor TVP Sport- Marek Szkolnikowski:

Brazylijskie media poinformowały, że Paulo Sousa za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu z PZPN wpłacił na konto polskiej federacji 300 tys. euro.

Poprzedni artykułRATUJMY SERCE EMILKI. Potrzebna kosztowna operacja w USA
Następny artykułNiedzielski straszy kolejną falą Covid-19. Ma nadejść w styczniu