Strona główna Ciekawostki Piłkarski menedżer na planszówce- zagraj w Eleven

Piłkarski menedżer na planszówce- zagraj w Eleven

0

Trwa Mundial. Dlaczego by nie połączyć wielkiego piłkarskiego święta ze świętowaniem planszówkowym? Na stoły graczy trafia prawdopodobnie najwierniejsze planszowe odwzorowanie piłkarskiego menedżera – gra Eleven.

Czym jest Eleven?

Eleven to złożona, ekonomiczna gra planszowa Thomasa Jansena (Club Stories, Tavern, Streetpainball), w której każdy z graczy staje przed zadaniem zarządzania i rozwijania własnego klubu piłkarskiego

Na rundę gry składa się kilka tur ponazywanych dniami tygodnia i tematycznie pogrupowanych. Poniedziałek otwiera rundę i dostarcza wszystkich danych, jakich gracz potrzebuje do sensownego zaplanowania rundy. To czas na produkcję dostępnych w niej zasobów i sprytny mechanizm rozpatrywania nieprzewidzianych zdarzeń. Wtorek, środa i czwartek są przeznaczone na akcje graczy: pozyskiwanie i używanie kart oraz na rozbudowę swojego obszaru gry. Do stworzenia i zarządzania mają złożony mechanizm, jakim jest klub piłkarski ze stadionem, drużyną, pracownikami, sponsorami, zarządem, budżetem i rzeszą kibiców. W weekend z kolei rozgrywane są rozgrywki ligowe – gracze przygotowują skład i formację przeciwko konkretnej drużynie z nadzieją na jak najlepszy wynik.

Eleven to prawdopodobnie najwierniejsze planszowe odwzorowanie piłkarskiego menedżera rodem z gier komputerowych. To także soczysta, rozbudowana gra euro, w której gracze zarządzają surowcami, poszerzają swoje możliwości akcyjne, surowcowe i mechaniczne, pozyskują nowe karty i optymalizują swoją drogę do zwycięstwa.

Sukces na platformie Gamefound

Gra Eleven odniosła sukces podczas kampanii przedsprzedażowej, pozyskując na Gamefoundzie blisko 4 tysiące wspierających i przeszło 1,9 mln złotych! W listopadzie wydawnictwo Portal Games zrealizowało dostawę egzemplarzy dla wspierających, by następnie udostępnić szerokiemu gronu graczy wersję detaliczną gry. Gra została także ciepło przyjęta na targach Essen Spiel 2022.

“Eleven to najlepsza jak dotąd gra o futbolu, którą znam, a rozgrywka jest wielką przyjemnością.” – brettspielblog.net

“Solidna gra menedżerska z dużą swobodą podejmowania decyzji.” – Frank Kulkmann

“Eleven to idealny tytuł dla tych, którzy chcą połączyć pasję do piłki nożnej z pasją do ekonomicznych gier planszowych.” – Wired.it

Wraz z grą podstawową do sprzedaży trafia 5 dodatków rozwijających różne aspekty rozgrywki: Kampania Solo, Stadion, Międzynarodowy Turniej, Międzynarodowe Gwiazdy oraz Nieprzewidziane wydarzenia.

Podstawowe informacje:

Wiek graczy: 14+
Czas gry: 90 min
Liczba graczy: 1-4

Poprzedni artykułKolejarze przygotowani do zimy
Następny artykułLekarze mogą sprawdzać dostępność leków podczas wystawiania recepty