Strona główna Wiadomości Policjanci sprawdzają maseczki zamiast ścigać przestępców?

Policjanci sprawdzają maseczki zamiast ścigać przestępców?

0

W całym kraju od dziś obowiązują kolejne restrykcje związane z covid-19. Jak informuje Rzecznik Policji aż 20 tysięcy policjantów zostało skierowanych do sprawdzania czy polacy noszą maseczki zgodnie z wytycznymi rządu.

W Polsce pracuje niecałe 99 tysięcy policjantów w tym wielu na stanowiskach biurowych. 20 tysięcy policjantów to ponad 20% wszystkich stróżów prawa. Mają oni za zadanie sprawdzać kwarantanne, maseczki i kotrolować zakłady fryzjerskie, solaria czy baseny.

Ponad 20% policjantów sprawdza maseczki, a co robili przed pandemia? Czy policjanci skierowani do zadań, które ostatnimi czasy wymyślił rząd nie zostali oderwani od innej pracy?

Ostatniej doby policjanci przeprowadzili 31 tys. kontroli przestrzegania obostrzeń. Nałożono 6500 mandatów za nieprzestrzeganie nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką – przekazał rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Wypisano również wiele wniosków do sądu, policjanci są pewni, ze wygrają, jednak sądy do tej pory stoją ciagle po stronie obywateli i odrzucają wnioski policjantów.

Poprzedni artykułRząd wprowadza lockdown do 9 kwietnia w całym kraju!
Następny artykułPandemia spadła urzędnikom z nieba