Strona główna Bez kategorii Polscy skoczkowie nie wystąpią na inauguracji TCS w Obersdorfie

Polscy skoczkowie nie wystąpią na inauguracji TCS w Obersdorfie

0

Dziś rozpoczyna się 69. Turniej Czterech Skoczni. W inauguracyjnych zawodach nie wezmą udziału polscy skoczkowie, którzy zostali wykluczeni z powodu wykrycia przypadku koronawirusa u jednego z zawodników.

O sprawie poinformował załamany dyrektor PZN- Adam Małysz:

Niestety, naszych reprezentantów zabraknie w otwierającym Turniej Czterech Skoczni konkursie w Oberstdorfie. Nie wiadomo na razie co z kolejnymi konkursami.

Oficjalny komunikat ws. wykluczenia polskiej kadry:

Ze względu na pozytywnie przetestowanego skoczka cała polska drużyna została wykluczona z imprezy otwierającej Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie przed rozpoczęciem kwalifikacji. Klemens Murańka uzyskał pozytywny wynik w obowiązkowym teście PCR komitetu organizacyjnego w niedzielę 27 grudnia. Jego koledzy z drużyny mieli negatywny wynik testu, ale należą do grupy kontaktowej 1, co oznacza, że ​​albo mieli bezpośredni kontakt twarzą w twarz z więcej niż 15 minut lub przebywali razem w zamkniętym pomieszczeniu lub nawet pojeździe dłużej niż 30 minut

Kontrowersyjną decyzję podjął niemiecki sanepid. Z docierających informacji wynika, że polscy skoczkowie dowiedzieli się o niej z mediów społecznościowych.

Hmmm🤔 Ciekawa sytuacja🤣 Robisz test w Wigilie Negarywny🤔 Jedziesz dzień wcześniej na Turne specjalnie żeby zrobić test-…

Opublikowany przez Piotra Żyła- Official Poniedziałek, 28 grudnia 2020

Początek treningów na skoczni w Oberstdorfie już o godzinie 14:30, natomiast kwalifikacje zaplanowano na godz. 16:30.

Poprzedni artykułCzego Polacy szukali najczęściej w internecie w 2020 roku? [RANKING]
Następny artykułPolscy skoczkowie wystartują w Obersdorfie. Negatywne wyniki testów!