Strona główna Wiadomości Polscy strażacy walczący z ogniem w Grecji nagrodzeni za ciężką pracę

Polscy strażacy walczący z ogniem w Grecji nagrodzeni za ciężką pracę

0

W piątek 15 października 2021 r. Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak wziął udział w Gali Finałowej Plebiscytu Ambasador Polski 2021, organizowanego przez KGHM Polska Miedź S.A.

W kategorii nagroda publiczności, tytuł Ambasadora Polski 2021 uzyskali polscy strażacy, którzy w bieżącym roku pojechali do Grecji aby wspomóc ten kraj w walce z pożarami. Nagrodę na ręce nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka wręczył Pan Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

KGHM Polska Miedź S.A. już po raz trzeci zorganizowała plebiscyt, w którym wyróżnia i docenia tych, którzy pracują na wizerunek Polski i przyczyniają się do rozsławiania kraju, jego kultury, sukcesów i historii. Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach: nagroda publiczności, ambasador polskiej nauki, ambasador polskiego sportu oraz ambasador kultury polskiej.

Internauci, oddając głos w plebiscycie Ambasador Polski 2021 – po raz kolejny dali wyraz swojego uznania dla polskich strażaków, którzy przez prawie miesiąc pomagali Grecji w walce z żywiołem ognia. Przypomnijmy: w odpowiedzi na prośbę Grecji, 7 sierpnia br. nasz kraj skierował do walki z pożarami siły i środki Państwowej Straży Pożarnej. Dwa moduły: GFFFV Wrocław i Poznań tj. 143 ratowników i 46 pojazdów z woj.: dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, małopolskiego oraz z Komendy Głównej PSP udało się na wyspę Evia, gdzie działania prowadzone były do 16 sierpnia. Wówczas, w związku z wystąpieniem nowych ognisk pożarowych strażacy przenieśli się w rejon Aten aby dalej walczyć z żywiołem. 19 sierpnia w związku z bardzo trudną sytuacją pożarową, podjęto decyzje o wydłużeniu misji polskich strażaków. 23 sierpnia została dokonana podmiana osobowa tj. z Polski wyruszyła II zmiana 143 osób, która zastąpiła dotychczasową na miejscu działań. 1 września II zmiana polskich strażaków powróciła do kraju kończąc jednocześnie całą, bardzo trudną i bohaterską misję.

Od początku tej akcji, ze strony mieszkańców Polski, Grecji i innych krajów a także mediów skierowanych zostało do strażaków wiele ciepłych słów, wyrażających wdzięczność za niesioną pomoc i reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej.

Otrzymany tytuł Ambasadora Polski 2021 jest więc dla całej naszej formacji kolejnym zwieńczeniem niezwykle trudnej ale pięknej misji i służby drugiemu człowiekowi!

Poprzedni artykułRocznica odwołanego meczu Polska-Anglia. Tak powstał „Basen Narodowy” [MEMY, VIDEO]
Następny artykułNBP wypuszcza banknot 20 zł z Lechem Kaczyńskim