Strona główna Top Polska chce misji pokojowej na Ukrainie. USA nie wyśle własnych wojsk

Polska chce misji pokojowej na Ukrainie. USA nie wyśle własnych wojsk

0

Biały Dom poinformował w poniedziałek wieczorem, że podczas najbliższego szczytu NATO zaplanowanego na czwartek w Brukseli, z udziałem prezydenta USA Joe Bidena, poruszone zostaną kwestie związane z misją pokojową na Ukrainie. Według Białego Domu

Będziemy omawiać polską propozycję w sprawie misji pokojowej na Ukrainie – zapowiedziała w poniedziałek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Prezydent bardzo jasno zapowiedział, że nie wyślemy amerykańskich żołnierzy, by walczyć z rosyjskimi żołnierzami, i że to nie jest w naszym interesie. Ale będziemy nadal omawiać szereg pomysłów, w tym ten – powiedziała Psaki, w odpowiedzi na pytanie o zgłoszony przez Polskę pomysł wysłania pokojowej misji na Ukrainę.

Andrzej Duda prezydent RP ma w czwartek podczas szczytu NATO przedstawić propozycję Polski na zorganizowanie misji pokojowej NATO na Ukrainie. Amerykańskie wojska nie wezmą w niej udziału, jeśliby doszło do takowej, ponieważ zdaniem prezydenta USA, ta wojna nie jest w interesie Ameryki.

Pomysł na zorganizowanie misji pokojowej przedstawił kilka dni temu wicepremier Jarosław Kaczyński, podczas podróży do Kijowa. Przypomnijmy wraz z premierem RP, Słowenii i Czech spotkali się z prezydentem i premierem Ukrainy, wyrażając wsparcie w czasie trwającej tam wojny.

Poprzedni artykułRosyjski bombowiec nad Polską? Jest informacja MON
Następny artykułW przyszłym tygodniu pożegnamy maseczki?