Strona główna Top Polski Ład. Czy „polecą głowy” i będą dymisje w rządzie?

Polski Ład. Czy „polecą głowy” i będą dymisje w rządzie?

0
Fot. źr. mf.gov.pl

Nieoficjalnie mówi się, że w poniedziałek zapaść mają decyzje ws. dymisji ministrów w sprawie Polskiego Ładu.

Decyzje dotyczące zmian w rządzie mają być podejmowane na najbliższym posiedzeniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, które na te chwilę zaplanowane jest na poniedziałek – wynika z informacji PAP w źródłach we władzach PiS- podał Polsat News.

Jarosław Kaczyński skomentował prace nad Polskim Ładem. Powiedział, że: „na poziomie politycznym, półpolitycznym, niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także i brak dobrej woli”. Jego zdaniem winni powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności i liczyć się z konsekwencjami.

Polska Agencja Prasowa podała, że po weekendzie ma dojść do posiedzenia kierownictwa partii rządzącej. To właśnie tam zapadną decyzje o ewentualnych dymisjach. Mówi się, że: „oczy prezesa mają być skierowane na Ministerstwo Finansów, z którym mają się pożegnać przynajmniej dwie osoby. Jedną z nich jest minister Tadeusz Kościński, a drugą bezpośrednio odpowiedzialny za program wiceminister Jan Sarnowski”- podaje Interia.

Rzecznik rządu w TVP Info mówił: poczekajmy, bo jeszcze ostateczne decyzje, co do konkretnych osób nie zapadły, natomiast kierunkowa decyzja, że odpowiedzialność za niektóre błędy będzie musiała być zrealizowana, jest podjęta – powiedział Piotr Müller.

Poprzedni artykułPolska przekaże amunicję i zestawy rakietowe Ukrainie
Następny artykułJest nowy skuteczny lek na Covid-19. Będzie dostępny?