Strona główna Top Polski rząd pomoże finansowo Ukrainkom i sierotom wojennym

Polski rząd pomoże finansowo Ukrainkom i sierotom wojennym

0

Michał Dworczyk szef Kancelarii Premiera zapowiedział, że rząd polski wesprze finansowo ukraińskie kobiety, które zostały wyzwolone z niewoli i sierotom wojennym.

Rusza fundusz imienia błogosławionego Klemensa Szeptyckiego, mający na celu pomoc ukraińskim sierotom wojennym i kobietom uwolnionym z niewoli – poinformował w środę w Kijowie szef KPRM Michał Dworczyk.

„W ciągu roku możemy takie zapomogi przyznać do 1600 dzieci. Każde dziecko, które będzie objęte tym programem, będzie miesięcznie otrzymywało równowartość około 5 tys. hrywien. Takie kobiety, zgłaszając się do tego programu, będą mogły liczyć na jednorazową zapomogę w wysokości 80 tysięcy hrywien (ok. 10 tys. zł) oraz później pomoc związaną z pomocą psychologiczną i rehabilitacyjną”.

Na działalność funduszu Klemensa Szeptyckiego polskie władze przeznaczyły około 8 mln zł. Fundacja Solidarności Międzynarodowej, która jest jego operatorem, przy weryfikacji beneficjentów będzie współpracować z Centrum Rozbudowy Pokoju. Gromadzi ono informacje o ofiarach wojny- podał portal Bankier.

Poprzedni artykułWynagrodzenia nauczycieli i wolne etaty w szkołach
Następny artykułRuszyły wnioski o dodatek węglowy