Strona główna Top Polski żołnierz zbiegł na Białoruś. Dezercja czy porwanie?

Polski żołnierz zbiegł na Białoruś. Dezercja czy porwanie?

0

Wczoraj w sieci pojawił się wpis, w którym 16 Dywizja Zmechanizowana poinformowała o zniknięciu jednego z żołnierzy 11 Pułku Artylerii. Trwały poszukiwania, ponieważ zniknął on w trakcie wykonywania obowiązków.

Tymczasem w białoruskiej państwowej telewizji pojawił się film, na którym Emil Czeczko, przedstawiany jako zbiegły żołnierz wypowiada się dla telewizji i prosi o azyl polityczny na Białorusi.

Głos w sprawie zabrał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który napisał:

„Żołnierz, który wczoraj zaginął miał poważne kłopoty z prawem i złożył wypowiedzenie z wojska. Nigdy nie powinien zostać skierowany do służby na granicę. Zażądałem wyjaśnień, kto za to odpowiada”.

Według informacji, jakie podają media, zbiegły żołnierz to 25-latek z Bartoszyc, któremu nie podoba się polityka polska wobec imigrantów. Stąd mężczyzna dokonał dezercji i przeszedł na stronę Białorusi.

Według innych doniesień, młody żołnierz, który jak podał sam szef MON, miał problemy z prawem i złożył wypowiedzenie ze służby, został przekupiony przez wywiad białoruski. W grę wchodzą też powiązania ze służbami białoruskimi i problemy psychiczne Czeczki.

Poprzedni artykułPapież Franciszek obchodzi urodziny. Kończy dziś 85 lat
Następny artykułNiedzielski o obowiązku szczepień medyków. Trwają dyskusje nad nauczycielami