Strona główna Top Ponad ćwierć miliona ofert pracy dla obywateli Ukrainy na portalu pracawpolsce.gov.pl

Ponad ćwierć miliona ofert pracy dla obywateli Ukrainy na portalu pracawpolsce.gov.pl

0
  • Cyfryzacja KPRM informuje:

W połowie lipca uruchomiliśmy portal pracawpolsce.gov.pl skierowany do obywateli Ukrainy, którzy chcą podjąć pracę w naszym kraju. Każdego tygodnia do zalogowanych osób dociera ponad kilka tysięcy ofert pracy dopasowanych do ich kompetencji i miejsca pobytu. – „Portal ma łączyć obywateli Ukrainy poszukujących pracy z polskimi pracodawcami, którzy tę pracę oferują. We wrześniu wysłaliśmy ponad 90 tys. ofert pracy do zalogowanych użytkowników” – mówi minister Janusz Cieszyński.

Serwis powstał dzięki współpracy z partnerami z różnych obszarów. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie związane z przybyciem do Polski obywateli Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Oferty pracy dostarczają m.in. Centralna Baza Ofert Pracy, Pracuj.pl, OLX, GoWork.pl czy Goldenline.pl.

– „Portal pracawpolsce.gov.pl to realna pomoc dla obywateli Ukrainy. Chcemy, aby osoby które rozpoczynają poszukiwanie zatrudnienia na polskim rynku pracy miały możliwość znalezienia jej w swoim zawodzie, zgodnie ze swoimi kwalifikacjami. Rejestrować mogą się też osoby, które mają już pracę, ale chciałyby zmienić ją na lepiej płatną lub bliższą ich kwalifikacjom.” – dodaje minister Cieszyński.

Portal jest bezpłatny i dostępny w trzech wersjach językowych: polskiej, ukraińskiej i angielskiej. Rejestracja jest szybka i intuicyjna: wystarczy wypełnić krótki formularz, podając swoje dane kontaktowe, doświadczenie i kompetencje. Nie ma potrzeby przygotowywać żadnych dokumentów czy pisać CV. Raz w tygodniu, na wskazany adres mailowy, otrzymuje wyłącznie oferty dostosowane do swoich umiejętności i miejsca pobytu. Oferty są wyselekcjonowane z bazy, w której aktualnie znajduje się ponad 250 000 ofert pracy.

Portal powstał przy współpracy z Operatorem Chmury Krajowej (OChK), Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS), Palantir Technologies Poland, Antal Polska, Domem Ukraińskim w Warszawie, Diia Bussiness Warsaw, HRlink, GoldenLine, Pracuj.pl czy GoWork.

Bezpieczeństwo to nasz priorytet

Bezpieczeństwo użytkowników to nasz priorytet, dlatego dane na portalu są chronione, a logowanie jest możliwe wyłącznie za pomocą profilu zaufanego. Profil zaufany to bezpieczna metoda potwierdzania swojej tożsamości w portalach polskiej administracji państwowej. Obywatele Ukrainy mogą bezpłatnie założyć profil zaufany razem z numerem PESEL.

Sprawdź, jak założyć profil zaufany!

Działania promocyjne

Pod koniec września uruchomiliśmy kampanię informacyjną wspierającą promocję portalu pracawpolsce.gov.pl. Kampanię prowadzimy w języku ukraińskim i polskim. Rozpoczęliśmy od emisji reklam video na 29 głównych dworcach kolejowych w całym kraju oraz na Dworcu Centralnym w Warszawie. Kampania widoczna na dworcach zapewni dotarcie do dużej grupy obywateli Ukrainy, którzy podróżują koleją, a także ich bliskich.

Zastosowaliśmy także wyraziste formaty reklamowe, takie jak np. mural w Centrum Warszawy w bliskiej okolicy Dworca Centralnego.

W październiku uruchomiliśmy kampanię internetową. Stawiamy w niej na reklamy display w sieci reklamowej Google oraz reklamy w socialmediach (Facebook, Instagram). A także działamy na YouTube: https://youtu.be/4TNQ2OABOiY

Włącz się do promocji portalu pracawpolsce.gov.pl

Zachęcamy wszystkie osoby i instytucje wspierające obywateli Ukrainy, do włączenia się w naszą kampanię i promowanie portalu- podała KPRM.

Poprzedni artykułGrupa PGE uruchamia punkty sprzedaży węgla brunatnego dla odbiorców indywidualnych
Następny artykułRząd wprowadzi maksymalne ceny prądu, by chronić odbiorców